Katarina Krišto treća na juniorskom Europskom kupu u judu

Kup se održao u talijanoskom Lignanu

Prošlog vikenda održan je judo Europski kup za juniore u talijanskom Lignanu. Na judo turniru je sudjelovalo 604 natjecatelja iz 36 zemalja. Judo klub Dalmacijacement iz Kaštel Sućurca predstavljala je Katarina Krišto, koja je u pratnji trenera Josipa Barića osvojila treće mjesto u kategoriji do 63 kilograma.

U prvoj borbi Katarina je ipponom pobijedila Slovenku Mancu Rozman Muhu. U drugoj borbi protiv Kire Katzenmajer opet je prošla uspješno ipponom, dok je u trećoj borbi izgubila od aktualne juniorske europske prvakinje Lie Ludvik. U repasažu je slavila protiv Austrijanke Wolfgang te Nizozemke Den Hartog, a u finalnom bloku pobijedila Slovenku Zalu Pecoler.

- Napomenimo da je Katarina nastupila na juniorskom kupu iako je još uvijek kadetkinja. Sada čekamo Svjetsko i Europsko kadetsko prvenstvo, Olimpijadu mladih te ostale Europske kupove. Sretni postignutim rezultatom želimo Katarini uspješan put do najviših ciljeva ove sezone - poručili su iz Judo kluba Dalmacijacement.