Dinamo pobijedio Rijeku sa 5:2, Futacs definitivno prvi strijelac sezone!

Soudani je prethodno postigao hat-trick i došao na gol zaostatka za Mađarem

Dinamo je pobijedio Rijeku sa 5:2 u zadnjem kolu prvenstva. nakon što je u 52. minuti Hodžić zatresao mrežu nemoćnog Prskala.

Soudani zabio hat-trick u 4., 34. i 45. minuti, te stigao na samo gol zaostatka za Hajdukovim Futacsem, ali do kraja više nije bio strijelac. Olmo je postigao pogodak u 47. minuti, a Hodžić u 52. minuti, dok je za Rijeku pogodio Vešović u 45+1 minuti.

U 63. minuti je vratar Zagorac obranio jedanaesterac Andrijaševiću. Franko je ipak zabio za konačnih 5:2 u 82. minuti.

Marko Futacs je na kraju i definitivno prvi strijelac lige sa 18 postignutih golova!