FORSKA LIGA: Varbonj nanio prvi poraz SOŠK-u

Efikasni mladostaši ispratili su Vatru rezultatom 5:1

Forska nogometna liga, službeno 3. županijska liga,- nakon duge zimske stanke nastavila je prvenstvo otoka Hvara. U ovom kolu strijelci su bili više nego efikasni, 20 postignutih golova na 5 utakmica, od toga 9 u Starom Gradu i šest u Sućurju. Najvrjedniji rezultat ostvario je Varbonj protiv vodeće momčadi lige SOŠK-a.

U Jelsi na igralištu Pelinje Varbonj je golovima Vidoševića s 11 metara i Matijevića u 89. minuti nanio prvi poraz momčadi SOŠK-a za koju je gol postigao Plenković. Kiks vodeće momčadi iskoristila je Jelsa koja je domaćom pobjedom protiv Vrisnika 2-0 došla do 22 osvojena boda i time se izjednačila s vodećim SOŠK-om. Strijelac oba pogodka za Jelsu bio je Cvrković.

S gostovanja u Sućurju Vatra se vratila s punom mrežom golova, efikasni mladostaši ispratili su Vatru rezultatom 5-1 - Gavranić 3., Vujnović i Vuljan po jedan gol, dok je za Vatru gol postigao Ivanišević.

Ako je utakmica u Sućurju bila efikasna, onda je super efikasna utakmica bila u Starom Gradu gdje su se susreli Jadran i Levanda. Konačni rezultat 8-1 malo tko je predviđao nakon što je Levanda na poluvrijeme otišla s vodstvom 0-1, pogotkom Kovača.

U drugom poluvremenu na teren kao da je izašla samo jedna momčad, Jadranaši su kao na pokretnoj traci punili mrežu Levande,  a najefikasniji u redovima Jadrana bio je Dorijan Lušić s postignuta 4 gola koji se time izjednačio na vrhu liste strijelaca lige s kapetanom SOŠK-a Ivicom Plenkovićem. Vodeći strijelci lige na svom kontu bilježe po 10 postignutih golova. Već i nije novost da je vrata Jadrana čuvao predsjednik kluba Kovačević koji je na samom kraju utakmice imao priliku postići posljednji gol za Jadran udarcem s bijele točke, no sudačkom odlukom zbog skidanja golmanskih rukavica nije mu dopušteno izvesti udarac, kojeg je na kraju realizirao još jedan veteran u redovima Jadrana, Vinko Petrić. Pored Lušića i Petrića, strijelci za Jadran bili su Pavičić i Buratović /2/.

Zbog vremenskih neprilika nije odigrano ni već predviđeno odigravanje prvog kola Kupa otoka Hvara pretprošli vikend, te će se Kup otoka odigrati nakon okončanja prvenstva.

U nogometnim vijestima s otoka bilježimo i nastupe dviju škola nogometa u Ligi početnika, one NK Hvar i HNK Jadran. U-11 momčad Hvara poražena je od Uniona II rezultatom 3-2, dok su dječaci iz Starog Grada u dvije utakmice u Stobreču postigli polovičan uspjeh, pobjedom protiv Mosora 10-1, te isti dan, porazom protiv Dugopolja 5-1.

Forska liga proljetni dio nastavlja slijedeći vikend utakmicama 11.kola u kojem se sastaju: