Kadeti Dinama isprovocirali publiku, privedena trojica navijača Hajduka koja su uskočila u teren

Pioniri Hajduka pobijedili su Dinamo 1:0, a kadeti 'bijelih' su poraženi od 'modrih' vršnjaka 4:2

Danas su na pomoćnom poljudskom terenu pioniri Hajduka pobijedili Dinamo 1:0, a kadeti 'bijelih' su poraženi od 'modrih' vršnjaka rezultatom 4:2. Međutim, više od rezultata pamtit će se scene nakon utakmice kadeta Hajduka i Dinama. Naime, Dinamovi kadeti su odlučili proslaviti pobjedu pjesmom, i to tako što su krenuli s centra ravno pred tribinu s gledateljima. Isprovocirana splitska publika žustro je reagirala, neki od njih su uskočili u teren i krenuli prema dinamovcima, redarska služba je reagirala, došla je i policija, koja je privela trojicu navijača. Iz policije potvrđuju da nije došlo do fizičkog obračuna, ali će navijači prekršajno odgovarati zbog ulaska u teren.

Pioniri Hajduka pobijedili su vršnjake Dinama u odgođenoj utakmici 7. kola prvenstva Hrvatske rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka za momčad Krešimira Režića bio je Blagaić u 67. minuti kad je iskoristio grešku Dinamovog stopera Leša i preciznim udarcem poentirao za pobjedu 'bijelih'.

SPLIT, pomoćni teren na Poljudu. Gledatelja: 250. Sudac: Dario Kulušić. Strijelac: 1:0 Blagaić (67')

Hajduk (4-3-3): Baždarić - Čovo, Krivić, Radić, Mikulić - Palaversa, Duvnjak (od 62. Lovrić), Karabatić (od 49. Jenjić) - Kreković (od 69. Moškatelo), Blagaić (od 67. Vladović), Baturina (od 69. Jureškin)

Dinamo (4-3-3): Kotarski - Tomašković, Leš, Čolina - Šutalo, Đumlijan, Franjić - Marin (od 60. Ljubić), Šipoš, Ernst (od 48. Dejanović)

Kadeti Hajduka pod vodstvom Vika Lalića poraženi su rezultatom 4:2. Stvari su odmah u 5. minuti krenule nizbrdo kad je Kalaica rijetko viđenim volejem iz poluokreta s 25 metara pogodio rašlje gola Delponta. Gosti su još dva puta zatresli mrežu Hajduka kojem je prijetila katastrofa do kraja prvog poluvremena. Najprije je Brekalo u 18. minuti prevario loše istrčalog vratara Hajduka, a u 40. minuti Blečić je solo prodorom donio uvjerljivo vodstvo gostima.

Hajdukovci su uspijeli u drugom poluvremenu smanjiti vodstvo lijepim pogotkom Grbavice u 46. minuti, a zatim i Delića s bijele točke u 52. minuti. U 68. minuti je konačan rezultat postavio svojim drugim pogotkom na utakmici Brekalo kad je glavom s 10-ak metara zabio za 4:2.

SPLIT, pomoćni teren na Poljudu. Gledatelja: 400. Sudac: Lukša Klaić. Strijelci: 0:1 Kalaica (5'), 0:2 Brekalo (17'), 0:3 Blečić, 1:3 Grbavica (46'), 2:3 Delić (52'), 2:4 Brekalo (68')

Hajduk (4-4-2): Delpont - Vujčić (od 40. Vuletić), Karamarko (od 40. Matešić), Dumančić, Budalić - Rakić, Šiljić, Čurić (od 40. Maganjić), Grbavica - Delić (od 70. Omrčen), Dronjić (od 62. Neveščanin)

Dinamo (4-3-3): Šemper - Hudećek, Kalaica, Soldo, Sosa - Borovec (od 75. Zirdum), Moro, Pasariček (od 75. Đurić) - Majić (od 57. Zenko), Blečić (od 68. Kulenović), Brekalo