Košarkaši Splita svladali Cedevitu!

Odličnu obranu igrali su 'žuti', gosti su djelovali na trenutke potpuno izgubljeno

Košarkaši Splita napravili su pravi mali podvig! Na Gripama su sa 75:66 (22:21, 16:10, 17:16, 20:19) svladali Cedevitu i izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji.

Gosti su bolje otvorili susret. Nakon nešto više od minute igre na semaforu je stajalo 0:7 i trener 'žutih' Ivica Skelin bio je primoran pozvati minutu odmora. Očito su dodatne upute dobro djelovale na splitsku momčad te je u osmoj minuti bilo izjednačeno (14:14). Do kraja prve četvrtine Split je i poveo, a u istom ritmu nastavili su i u drugom dijelu igre.

Doduše, favorizirani gosti iz Zagreba poveli su u 15. minuti 29:26, no to je bilp sve. Od tada pa sve do kraja prednost je bila na strani 'žutih'. Na početku drugog dijela bilo je plus devet (40:31). Sjajan je bio Mateo Kedžo, odličnu je pomoć imao u Goranu Filipoviću, a dobre role imali su i Pavle Marčinković te Henrik Širko. Upravo je Širko u 26. minuti nakon tehničke koju je zaradio gostujući strateg Jure Zdovc doveo Split prvi put na plus deset (47:37), a tri minute kasnije bilo je i 53:42.

Odličnu obranu igrali su 'žuti', gosti su djelovali na trenutke potpuno izgubljeno. Stigli su ipak ja 64:58 u 36. minuti, zatim i na minus tri, a onda je Marčinković ukrao loptu Ukiću i u kontri izborio nesportsku pogrešku Ramljaka. Važan je bio i Marčinkovićev koš sa 71:66 na 35 sekundi do kraja. Oko 800 gledatelja na Gripama je zapjevalo "Gazi, gazi purgere', te je tada bilo jasno da će majstorica ovog vikenda  odlučiti putnika u finale.

Split: Scott 4, Kalajžić, Kedžo 15, Filipović 14, Katura 9, Marčinković 20, Najev 3, Vrgoč, Špaleta, Širko 10, Vručinić, Galić.