Nada prvak regionalne lige

Kapetan splitske momčadi Krešimir Čorić iz ruku delegata Ede Tvrdića primio je pobjednički pokal

Nova titula stigla je u vitrine splitskih ragbijaša. Ni nepovoljni vremenski uvjeti niti nadahnuta momčad Dalmacije nisu spriječili da nakon dvije godine Nada vrati dragocjeni trofej na Stari plac.

U pravoj ragbijaškoj atmosferi, pred prepunim gledalištem u Sinju, Nada je nakon velike borbe za svaku stopu terena pred sam kraj utakmice zgoditkom Ivančića i pretvaranjem Rossa teško ali zasluženo stigla do svoje 8 titule u regionalnom natjecanju.

Zbog prohladnog vremena i izuzetno jakog vjetra uvjeti za igru su bili izuzetno teški. Teškoće s kontrolom lopte imale su obje momčadi, naročito u prvom poluvremenu, pa se igralo uglavnom kratkim pasovima uz mnogo čvrstih okršaja na sredini terena. Ovakvi uvjeti više su odgovarali momčadi Dalmacije koja se nešto bolje snašla u prvom dijelu utakmice.

U stalnoj borbi prsa u prsa nije bilo ni mnogo prilika za postizanje poena. Prvi pokušaj da dođu do vodstva propustili su domaćini nakon izgledne prilike Pavlovića iz kaznenog udarca. Snažan vjetar skrenuo je loptu u posljednjem trenutku mimo branke splitske momčadi. Petnaestak minuta kasnije u 30. minuti susreta isto se dogodilo na suprotnoj strani terena nakon udarca Rossa za Nadu. Domaćini pred sam kraj prvog poluvremena stižu do vodstva. Iz drugog pokušaja Niko Pavlović je bio uspješan te iz kaznenog udarca doveo svoju momčad u minimalno vodstvo 3:0 u 40. minuti susreta.

Nastavak susreta donosi još više uzbuđenja. Inicijativu preuzimaju igrači Nade dok se Dalmacija sustavno brani svjesni da uvjeti i vrijeme sada idu njima u korist. Vrijeme neumitno teče, a igrači splitske momčadi nikako da realiziraju stalne napade koji se odbivaju od čvrstu i požrvovnu obranu Dalmacije. Oba trenera osvježavaju momčadi izmjenama s klupe i tu se pokazuje veća igračka kvaliteta i širina klupe splitske momčadi.

Nada sabija obranu domaćina u njihovih 22 metra te ih odličnom igrom skupa prisiljava na iznuđivanje stalnih prekršaja. Zgoditak je visio desetak minuta u zraku, ali obrana domaćina gusto stisnuta ne popušta. Konačno igrači Nade nakon više pokušaja probivanja odigravaju brzo u širinu preko linije i omogućavaju da snažni i brzi Ivančić poentira u 75. minuti susreta za 3:5. Unatoč nepovoljnoj situaciji uz samu aut liniju igrališta Rosso uspješno pretvara za konačnih 3:7. Posljednih 5 minuta susreta igrači Dalmacije očajnički pokušavaju prebaciti igru na stranu splitske momčadi te individualnim akcijama probiti splitsku obranu. Igrači Nade vrlo koncentrirano i smireno odigravaju do kraja susreta sačuvavši stečenu prednost.

Nakon posljednjeg zvižduka suca Deana Štiglića nastaje erupcija oduševljenja u redovima splitske momčadi. Vrlo korektna publika pozdravila je nove prvake te dugim pljeskom nagradila igrače domaće momčadi na prikazanoj igri i borbi do posljednjeg trenutka susreta. Kapetan splitske momčadi Krešimir Čorić iz ruku delegata Ede Tvrdića primio je pobjednički pokal, zahvalio se igračima Dalmacije na dostojnoj i fer borbi te čestitao svojim suigračima na vrijednoj pobjedi . Kako je rekao  Ante Grčić djelatnik RK Sinj čestitajući igračima Nade  na osvojenom trofeju te igračima Dalmacije na prikazanoj igri i viteškoj borbi – 'Današnja utakmica bila je velika pobjeda ragbija'.