Naši u inozemstvu: Mandžukić, Jelavić, Vukušić i Santini se upisali u strijelce

Mario Pašalić je ušao u 81. minuti u remiju svoje momčadi na gostovanju kod Almerije 2:2

I ove su subote hrvatski napadači u odličnoj golgeterskoj formi. Jelavić, Vukušić i Santini su postigli važne pogotke u pobjedama svojih momčadi, dok je Mandžukić zabio počasni pogodak u porazu Atletica na gostovanju kod Valencije. Nakon dva pogotka u prošlom kolu, Perica je zaradio crveni karton u teškom porazu NAC Brede na gostovanju kod Heraklesa.

Petak:

Marin Tomasov (1860 Munchen): ušao u 87. minuti u gostujućem porazu Munchena 1860 protiv Aalena 1:0

Tonči Kukoč (CSKA Sofia): odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Boteva 1:0

Marin Ljubičić (Puskas): nije bio niti na klupi u domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Gyoria 1:0

Ante Roguljić (Liefering): odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u domaćoj pobjedi Lieferinga protiv Wackera 4:1

Duje Ćaleta-Car (Liefering): kao i Roguljić, svih 90 minuta proveo na travnjaku u uvjerljivoj domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Wackera 4:1

Josip Elez (Grosseto): odigrao cijelu utakmicu u pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Ancone 0:2

Subota:

Mario Pašalić (Elche): ušao u 81. minuti u remiju svoje momčadi na gostovanju kod Almerije 2:2

Nikica Jelavić (Hull): strijelac drugog pogotka u domaćoj pobjedi svog Hulla protiv Crystal Palace 2:0

Ante Vukušić (Beveren): pogotkom pred sam kraj utakmice donio pobjedu svojoj momčadi protiv Cercle Bruggea 1:0

Stipe Bačelić-Grgić (Cercle Brugge): odgledao s klupe gostujući poraz svoje momčadi protiv Beverena 0:1

Dinko Trebotić (Videoton): ušao u 60. minuti u gostujućoj pobjedi Videotona protiv Pecsija 0:2

Stipe Perica (NAC Breda): u gostima kod Heraklesa zaradio crveni karton u 29. minuti te tako olakšao posao domaćinu, koji je sa 6:1 potopio NAC Bredu

Ivan Santini (Kortrijk): zabio prvi pogodak u gostujućoj pobjedi svoje momčadi protiv Charleroija 0:2

Krševan Santini (Zorya): odgledao s klupe domaću pobjedu svoje momčadi protiv Hoverle 2:1

Ivan Tomičić (Mantova): igrao do 61. minute u gostujućem remiju svoje momčadi protiv Pro Patrije 2:2

Ivan Lovrić (Kecskemeti): odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi svoje momčadi protiv Paksija 2:3

Reprezentativci

Mario Mandžukić (Atletico Madrid): postigao jedini pogodak za Atletico u gostujućem porazu protiv Valencije 3:1

Ivan Rakitić (Barcelona): ušao u 69. minuti u gostujućoj pobjedi Barcelone protiv Rayo Vallecana 0:2

Dejan Lovren (Liverpool): odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv WBA 2:1

Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen): odigrao svih 90 minuta, te pritom zaradio žuti karton u domaćem remiju svoje momčadi protiv Paderborna 2:2

Alen Halilović (Barcelona B): odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu svoje momčadi protiv Luga 0:1