OTVORILI S POBJEDOM: Hrvatska slavila protiv Islanda

Izabranici Line Červara pobijedili su s rezultatom 31:27

Hrvatski rukometaši startali su pobjedom na Svjetskom prvenstvu. Izabranici Line Červara u Munchenu su sa 31:27 svladali Island (16:14). Bio je to vrlo izjednačen susret od samog starta. Hrvatska je prvo vodstvo imala u 11. minuti kada je Stepančić zabio za 7:6. Odgovorio je Island serijom 5:2, te su u 18. minuti oni imali dva gola viška (11:9). U 24. minuti Island je imao plus tri (14:11), a do poluvremena je Hrvatska napravila 5:0 i otišla na odmor s dva gola prednosti.

Dobru igru s kraja prvog dijela prenijeli su hrvatski rukometaši i u nastavak, a Cindrić je u 33. minuti prvi put doveo Hrvatsku na plus četiri (19:15). Činilo se da je otpor Islanđana blizu kraja, no nisu se predali.

U idućih 13 minuta Island je napravio seriju 9:3 i stigao na plus dva (24:22). Lino Červar pozvao je minutu odmora nakon kojeg je Hrvatska preuzela konce igre i stigla do izjednačenja. U 54. minuti Hrvatska je ponovno stigla do prednosti (25:24). Nekoliko je potom obrana nanizao Šego, zabio je Horvat, Cindrić, a potom i Mandić za 30:26 minutu i pol prije kraja. Tu je priči bio kraj i Hrvatska je stigla do uvodna dva boda. Idući protivnik Hrvatske je Japan u nedjelju.

Hrvatska: Stevanović, Šego (13 obrana), Duvnjak 4, Stepančić 8, Vida, Horvat 5, Karačić 2, Blažević, Štrlek 1, Musa 2, Cindrić 6, Mandić 1, Kozina, Vranković, Šipić 2, Bičanić.