Druga ABA liga: Split svladao Zrinjski, fenomenalni Kedžo zabio 37 koševa!

Na Gripama je momčad Ivice Skelina slavila sa 90:76

Split je pobjedom otvorio sezonu druge ABA lige. Na Gripama je momčad Ivice Skelina sa 90:76 (19:21, 25:22, 21:20, 25:13) svladala Zrinjski iz Mostara.

Početak za žute nije bio dobar. Već u uvodnim minutama iz igre je morao Pavle Marčinković zbog uganuća gležnja, a gosti su poveli 13:6 u petoj minuti. Ipak, do kraja prve četvrtine, ponajviše zahvaljujući Mateu Kedži, Split je stigao na samo minus dva. Kedžo je s dobrom igrom nastavio i u drugoj četvrtini, a to što je Split na poluvremenu vodio najviše je njegova zasluga. U prvih 20 minuta zabio je 17 koševa.

Gosti iz Mostara nisu se predavali, na krilima američkog centra Brummitta koji je u trećem dijelu igre zabio deset poena dobro su se držali, u zadnjih deset minuta ušlo se sa samo dva koša prednosti za Split. No, onda je stvar u svoje ruke uzeo Kedžo, uz pomoć Scotta i Širka te je prednost žutih počela rasti. Kapetan Kedžo susret je završio sa čak 37 koševa.