Rijeka pobijedila Hajduk golom Samardžića

U 66. minuti je Maleš dobio crveni karton, ali gosti nisu uspjeli iskoristiti igrača više

Rijeka: Vargić, Ristoski, Mitrović, Samardžić, Zuta, Maleš, Močinić, Matei, Bezjak, Gavranović, Balaj.

Hajduk: Kalinić, Velazquez, Bilji, Nižić, Milić, Jefferson, T. Bašić, Juranović, Roguljić, Maloku, Mastelić.

0. - Na Rujevicu će od prve minute istrčati Toma Bašić i Ivan Mastelić, dok će kod Rijeke Tomasov susret započeti na klupi.

0. - Sat vremena prije utakmice na Rujevici je 'sastavilo' nebo sa zemljom, kiša pada kao iz kabla...

0. - Pet minuta prije 17 sati službeni spiker je objavio da će utakmica kasniti jer se u dvoboju Osijeka i Lokomotive igra tek 85. minuta. TV prava su, dakle, važnija od najavljenog termina.

1. - Počela je utakmica u 17.10 umjesto u 17 sati.

2. - Maloku je oštro startao na Ristovskog na domaćoj polovici. Sudac je upozorio hajdukovca.

5. - Roguljić je povukao kontru, ali na hajdukovci nisu uspjeli prići Rijekinom golu.

6. - Maleš je oštro startao na Milića, sudac nije pokazao žuti karton.

8. - Ristovski je s desne strane ubacio u Hajdukov peterac gdje je Balaj sa četiri metra pucao glavom, ali lopta nije išla u okvir Kalinićevog gola.

10. - Milić je s lijeve strane ubacio u šesnaesterac, ali tu nije bilo nikoga od hajdukovaca. Odmah je bilo opasno i na drugoj strani, gdje je Kalinić istrčavanjem izbio loptu i otklonio opasnost.

11. - Matei je dobio žuti karton zbog starta na Velazquezu.

12. - Ristovski je odlično pucao s ruba šesnaesterca, Kalinić je dotaknuo loptu koja je završila na gredi.

14. - Torcida je izvjesila transparent 'Samo Hajduk puni Rujevicu, Rijeka nikada'.

18. - Nakon kornera najviši je bio Samardžić, uputio je udarac glavom, a Jefferson je loptu izbacio u novi korner.

19. - Maleš je opalio s 20-ak metara, lopta je otišla preko gola.

25. - Ristovski se našao u šesnaestercu oči u oči s Kalinićem, ali nije pucao nego se odlučio na dodavanje u sredinu prema Bezjaku. Njegov udarac Kaliniću nije predstavljao problem.

27. - Mastelić je dobio žuti karton jer je s leđa rukama potegnuo Žutu.

28. - Balaj je s pet metara iz prve pucao preko gola.

31. - Gavranović je odlično glavom spustio loptu, na koju je naletio Bezjak i snažno opalio s 20 metara. Precizan udarac Kalinić je odlično obranio. U idućoj akciji je Bezjak ponovno odlično tukao, ovaj put s lijeve strane s desetak metara, lopta je pogodila stativu.

34. - Sada je Bezjak nakon kornera uputio udarac glavom, ali lopta nije išla u okvir gola.

37. - I Armada diže poruke upućene Torcidi...

38. - Prvi udarac Hajduka na gol Rijeke. Bezopasan udarac Jeffersona nakon kornera.

39. - Udarac Gavranovića sa 17 metara obranio je Kalinić.

41. - Jefferson je dobio žuti karton zbog prekršaja na Gavranoviću. Iz slobodnog udarca s 20-ak metara Matei je pucao preko gola.

44. - Sada je Matei ispremiješao Hajdukovu obranu, pa pucao. Lopta se od Nižića odbila u novi korner.

45. - Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme.

46. - Frane Vojković je ušao u igru, a izašao Toma Bašić.

49. - Rijeka je imala 'skraćeni korner'. Matei je pucao izravno na gol, Kalinić je obranio.

49. - Rijeka vodi 1-0. Matei je izveo korner, Samardžić je pucao glavom, a lopta je okrznula Jeffersona i završila u golu.

50. - Odmah opasnost na drugoj strani: Vargić je izbio loptu ispred Vojkovića na rubu šesnaesterca.

60. - Juranović je pucao sa 25 metara, lopta je otišla pored stative.

62. - Juranović je dobro povukao 20-ak metara, poslužio Milića koji je uputio oštri prizemni udarac. Vargić je odbio loptu do Roguljića, koji je s 20-ak metara pucao preko gola.

63. - Matei je izašao, a Tomasov ušao u igru.

66. - Zbog igranja rukom na sredini terena Maleš je dobio drugi žuti karton. Hajduk će malo manje od pola sata igrati s igračem više.

67. Brezovec je ušao u igru, a Gavranović izašao.

74. - Maloku je izašao, a ušao Prskalo.

76. - Dva žuta kartona zaradila su igrači Rijeke u svega nekoliko sekundi. U istoj akciji su zbog žestokih starova požutjeli Močinić i Brezovec.

78. - Lukavo je Roguljić ubacio loptu u peterac Jeffersonu ispred kojega je bio samo Vargić, ali se Hajdukov igrač spetljao.

80. - Roguljić je iz daleka uputio udarac nebu pod oblake.

84. - Tomasov je pobjegao, a Velazquez mu je u šesnaestercu izbio loptu iz nogu.

86. - S 18 metara je opalio Prskalo iz prve, lopta je otišla preko gola.

90. + 2 -  Vojković je odlično s desne strane ubacio dugu loptu u šesnaesterac, pucao je Velazquez glavom sa sedam metara, ali lopta je otišla preko gola.

90. + 3 - Sada je Jefferson pokušao glavom, ali bezopasno.