Županijski kup: Solin svladao Orkan u Dugom Ratu

Gol odluke postigao je Gruica u 70. minuti

U dvoboju Županijskog kupa NSŽSD Solin je sa 2:1 pobijedio Orkan u Dugom Ratu.

Poveo je Solin već u 6. minuti preko Marinovića. Orkan je ozbiljno zaprijetio sedam minuta kasnije preko Ivaniševića, ali Višić spašava siguran pogodak.

Nakon kornera isti igrač u 14. minuti s tri metra šalje loptu u mrežu nemoćnog Višića i poravnava na 1:1.

Samo minutu nakon toga ponovo Orkan prijeti preko Jukića, koji pogađa prečku. S tim rezultatom odlazi se na odmor.

U nastavku susreta domaćin je pokazao veću želju za pogotkom, a u 70. minuti kapetan Solina Gruica udarcem sa 18 metara iskosa postavlja konačan rezultat (2:1) i prolazak Solina u daljnje natjecanje, gdje ga čeka Urania u Baškoj Vodi.

Orkanu su nedostajala petorica igrača, četiri su bila na turniru u Češkoj (Marčić, Klarić, Mandurić i Šarić) dok je Čorić ozljeđen. Kod Solina nije bilo Vučemilovića i Kapetanovića.

Orkan - Solin  1:2 (1:1)  Strijelci: Ivanišević 14. - Marinović 6., Gruica 70.

Orkan: Baučić, Galić, Baraban, Miljak, Tokić, Grbeša, Ivanišević (od 81. Ercegović), Jukić, Voloder (od 73. Balić), Jerončić (od 78. Vuković). Trener: Ane Vitaić

Solin: Višić, Mrković, Štimac, Ćule (od 63. Čuljak), Hajder (od 46. Svalina), Perković (od 72. Leko), Marinović, Zoungrana, Farić, Kovač, Gruica. Trener: Grgica Kovač.