Iako je po posljednjim informacijama odgođen najavljeni štrajk zaposlenika Croatia Airlinesa, u petak navečer putnicima na relaciji Zagreb - Split se to baš i nije činilo tako. Otkazan je, naime, let za Split predviđen u 22.05 sati.
- Dva sata prije leta su nam rekli da je otkazan, a kao razlog su naveli taj da je pilot na bolovanju - rekao nam je ogorčeni Splićanin, koji je taman u Zagreb stigao iz Lisabona.
Umjesto leta, putnici su upućeni u tri autobusa prema jugu...
- Ovo je tihi štrajk, nema što drugo biti, a nije u redu da smo mi kolateralne žrtve. Nakon ovoga će mnogi od nas ubuduće izbjegavati hrvatsku aviokompaniju, što je žalosno - zaključio je jedan od putnika na Dalmatini.
Na tom letu su trebali biti i neki koji su u Split putovali zbog Ultre, pa je bilo nervoze što neće stići na vrijeme.