U Poreču je u srijedu, 27. svibnja, održano Europsko prvenstvo u hrvanju na pijesku, na kojem je nastupilo 233 sportaša iz 19 europskih zemalja. Hrvatsku reprezentaciju predstavljala su 32 natjecatelja, među kojima i petero mladih šibenskih hrvača: Ana Klisović, Lara Kuvač, Marta Mateja Višnjić, Marko Perišić i Matej Iljadica.
Uz Hrvatsku kao domaćina, na prvenstvu su sudjelovali i predstavnici Bugarske, Poljske, Srbije, Turske, Slovenije, Slovačke, Azerbajdžana, Gruzije, Grčke, Rumunjske, Ukrajine, Francuske, Španjolske, Armenije, Mađarske, Italije, Moldavije i Nizozemske.
Iako su Lara Kuvač, Marta Mateja Višnjić, Marko Perišić i Matej Iljadica pokazali veliku borbenost i srčanost, natjecanje su završili u grupnoj fazi.
Najveći uspjeh ostvarila je mlada Šibenčanka Ana Klisović, koja je osvojila srebrnu medalju i tako postala viceprvakinja Europe u hrvanju na pijesku. Riječ je o povijesnom uspjehu za šibenski sport i još jednoj potvrdi njezina iznimnog talenta.
Ovaj rezultat dolazi samo mjesec dana nakon što je Ana osvojila naslov državne prvakinje, a uz europsko srebro i državno zlato, aktualna je i prvakinja Hrvatske u kategoriji djevojčica početnica te prvakinja Jadranske regije.
Uspjesi koje niže mlada sportašica potvrda su predanog rada, discipline i velikog potencijala, a mnogi vjeruju kako je europsko srebro tek početak njezine uspješne sportske karijere.





