Sinjski gradonačelnik Miro Bulj ponovno je naglasio kako Sinj zaslužuje Opću bolnicu kako bi stanovnici imali organiziranu, dostupnu i sigurnu zdravstvenu zaštitu.
'Župan Boban omogućio je u Sinju kad odvedeš dite s fibrom u liječnika poljubiš zatvorena vrata... Zoveš, ne javlja se nitko... Pa nije Županija SD toliko siromašna da ne mogu snimit glasovnu obavijest na telefon. Kad jedan pedijatar ode na godišnji, cijeli kraj ostane bez normalne zdravstvene zaštite djece', kaže Bulj i naglašava kako Sinj i okolica imaju samo dva pedijatra, uz jednu ambulantu u Trilju.
'Kad jedan pedijatar ode na godišnji odmor, zamjena se organizira u Trilju i to u suprotnoj smjeni. To u praksi znači: da se događa kako u Sinju u jutarnjoj smjeni nema nijednog pedijatra, iako je vađenje krvi moguće samo do 9 sati, da roditelji s bolesnom djecom moraju putovati u drugi grad i da nekoliko tisuća djece ostaje na minimalno dostupnoj zdravstvenoj skrbi. Ovdje problem nije jedan liječnik niti jedna ambulanta. Problem je zdravstveni sustav Doma zdravlja Splitsko dalmatinske županije koji godinama dopušta da cijeli kraj ovisi o premalom broju pedijatara', zaključio je Bulj.





