U drugom kolu ATP Masters 1000 turnira u Rimu Dino Prižmić priredio je ogromnu senzaciju svladavši velikog Novaka Đokovića. Bila je to prava teniska poslastica dana na centralnom terenu, gdje je hrvatski tenisač potvrdio fantastičnu formu. Splićanin je nakon velike bitke i dva sata igre slavio sa 2:6, 6:2, 6:4.
Prižmić je pružao dobar otpor četvrtom tenisaču svijeta sve do šestog gema, kada je Đoković zaigrao agresivnije i oduzeo servis našem predstavniku. Već na svom sljedećem servis-gemu Prižmić nije uspio zadržati priključak u setu. Đoković je tako za 40 minuta sa 6:2 zaključio prvi set.
U drugom setu stvari su krenule puno bolje za mladog Splićanina. Na samom otvaranju seta Prižmić je bez izgubljenog poena stigao do svog prvog breaka u meču. Fantastičan ulazak potvrđen je već u borbi za treći gem, kada Prižmić ponovno oduzima servis Đokoviću i dolazi do velika dva breaka prednosti.
Razigrani Prižmić do kraja seta nije dopustio Đokoviću da mu se približi i zakomplicira meč te je drugu dionicu sigurno priveo kraju s nestvarnih 6:2.
Srbin je svoj prvi gem u drugom setu osvojio tek pri rezultatu 4:0 za Dina Prižmića, što dovoljno govori koliko je naš tenisač u tim trenucima kontrolirao meč.
U odlučujućem trećem setu oba su tenisača mirno držala svoje servise, a potom smo stigli do borbe za peti gem. Prižmić je tada jednostavno eksplodirao i iskoristio Đokovićeve pogreške za break ogromne vrijednosti. Splićanin je odmah potvrdio break na svom servisu i sve se više približavao velikoj senzaciji.
Do kraja meča nevjerojatni Prižmić zadržao je iznimnu razinu koncentracije i nimalo nije bio impresioniran velikim protivnikom.
Pobjednički deseti gem pri rezultatu 5:4 izazvao je veliko oduševljenje i emocije kod našeg predstavnika, koji je ostvario nesumnjivo najveću pobjedu karijere.





