Četvrti boksački turnir 'Dalmacija kup', koji su organizirali Boksački savez Splitsko-dalmatinske županije te boksački klubovi Leonid i Salona, održan je u subotu navečer u sportskoj dvorani Bilankuša u Solinu.
Splitsko-dalmatinska županija sufinancirala je ovaj događaj, koji je otvorio dožupan Stipe Čogelja. U svoje ime te u ime župana Blaženka Bobana i županijskog pročelnika za kulturu, sport i tehničku kulturu Željka Primorca, obratio se okupljenima ovim riječima:
- Želim čestitati Borisu Vujeviću, predsjedniku Boksačkog saveza Splitsko-dalmatinske županije. Naime, otkako je prije dvije godine Županija znatno povećala sredstva za sport, naši županijski savezi počeli su raditi izvrstan posao, a među njima prednjači boksački savez. Zahvaljujem na svemu što radite.
Voditeljica Anamarija Alebić najavila je borbe natjecatelja iz više kategorija i država:
- Večeras je vruće, ali vjerujte da će mečevi još više zagrijati atmosferu!
Tako je i bilo, a u našoj fotogaleriji provjerite kako je bilo...
Dodajmo da su pehar za najborbeniji par zaslužili Bruno Filipčić (BK Omega Zagreb) i Stefan Škorbanović (BK Zlatičanin Podgorica, Crna Gora), nagradu za najboljeg tehničara osvojio je Tomislav Mikelić (BK Pauk Split), a najboljim boksačem proglašen je Lovre Ćoza (BK Pit Bull Split).






