Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Veljko Martinović FOTOGALERIJA Učenici Pomorske škole Split organizirali eko akciju čišćenja mora i podmorja u lučici SRD Mornar u Splitu

FOTOGALERIJA Učenici Pomorske škole Split organizirali eko akciju čišćenja mora i podmorja u lučici SRD Mornar u Splitu

Pohvalili su se dobrim 'ulovom'

Pet automobilskih guma, dvije vrše, jedna sintetički kućanski tepih i puno, puno različitog otpada među kojim plastične ambalaže, staklenih boca i plastičnih kesa, izvukli su danas iz mora i podmorja u Lučici Sportskog ribolovnog društva Mornar u Splitu učenici Pomorske škole Split u ekološkoj akciji kojoj je podršku dao Upravni odjel za turizam, pomorstvo i promet Splitsko-dalmatinske županije u sklopu projekta 'Pomorsko je dobro' te u suradnji sa školskom eko- grupom 'Zdravo more eko'.

Marijana De Marchi, profesorica ribarsko-nautičke skupine predmeta u Pomorskoj školi Split i mentorica eko-grupe 'Zdravo more eko' kazala je kako je u čišćenju podmorja u okviru terenske nastave sudjelovalo 18 učenika prvog razreda ribarsko-nautičkog smjera s ciljem podizanja svijesti o potrebi očuvanja okoliša, pogotovo kada završe školu i postanu profesionalni ribari.

- S doniranim predmetima u vidu špurtila i rampina, uz štapove s hvataljkama i uz pomoć prijatelja koji imaju brodove, dokazali su da jedna eko akcija može biti izvedena s kopna, bez ronioca. Imali smo na raspolaganju dva broda u vlasništvu naših prijatelja grupe i vanjskih suradnika Pere Ugarkovića i Berislava Ercegovića u kojima su bila po dvojica učenika, dok su ostali izvlačili otpad s obale. Možemo se pohvaliti dobrim 'ulovom': pet automobilskih guma, dvije vrše, jedna sintetički tepih i puno, puno različitog otpada među kojim plastične ambalaže, staklenih boca, plastičnih kesa i slično, kazala je profesorica De Marchi.

Ekološka akcija čišćenja podmorja lučice Mornar uslijedila je u sklopu istog edukativnog projekta i nakon radionice 'Eko alarm, onečišćenje mora s brodova' održane u Pomorskoj školi Split 17. listopada na kojoj su prisustvovali učenici trećih i četvrtih razreda ribarsko-nautičkog smjera i kojom prigodom su imali priliku doživjeti podvodnu virtualnu stvarnost uz pomoć VR naočala, odnosno vidjeti kako bi to more i podmorje izgledali u slučaju iznenadnog onečišćenja.

Vaša reakcija na temu