Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Bogdan Klarić JOŠ JEDAN PORAZ Visoki upravni sud ukinuo odluku Grada o ograničavanju prometa kroz park šumu Marjan

JOŠ JEDAN PORAZ Visoki upravni sud ukinuo odluku Grada o ograničavanju prometa kroz park šumu Marjan

Burno je bilo i na sjednici lani kada se usvajala

Grad Split je izgubio još jednu bitku na sudu. Ovaj put pobijedili su vlasnici privatnog zemljišta na Marjanu. Visoki upravni sud, naime, ukinuo je odluku Grada o ograničenju korištenju prometnica u Park-šumi Marjan, nakon što je usvojena na Vijeću u rujnu prošle godine.

Ukratko, tom odlukom postavljale bi se rampe na Kašjunima, prolaza ne bi bilo dalje automobilima prema Institutu, osim za vozila s dozvolama. Druga rampa bi bila prema plaži, gdje bi mogao određeni broj automobila proći, pa bi se propuštali dalje ovisno o oslobađanju mjesta. Bila je burna sjednica i tada, bivši gradonačelnik Ivica Puljak je poručio da onaj tko misli da su mu povrijeđena prava može se boriti i do UN-a.

Na kraju, nije UN presudio, ali jest Visoki upravni sud i ukinuo odluku. Ocijenili su je nezakonitom u formalnom smislu,  neprovedenog javnog savjetovanja koje zakon predviđa, a koji se tiče konkretnih izmjena. Udruga privatnih vlasnika i Udruga Merjan su zatražile ocjenu zakonitosti i srušile odluku. Osim toga, Grad Split im mora isplatiti i 2,812 eura troškova postupka.

Vaša reakcija na temu