Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Predstavljen novi turističko-planinarski zemljovid NP 'Krka'

Predstavljen novi turističko-planinarski zemljovid NP 'Krka'

Zaputite se u otkrivanje prirodnih i kulturnopovijesnih vrijednosti, pješačkih staza i biciklističkih ruta

Danas je u ispostavi Javne ustanove 'Nacionalni park Krka' u Drnišu javnosti predstavljen novi turističko-planinarski zemljovid Nacionalnog parka 'Krka', koji će istinskim zaljubljenicima u prirodu boravak u Parku učiniti ugodnijim i sigurnijim. 

'Izuzetno nam je drago što smo realizirali ovaj projekt s članovima HGSS-a, s kojima njegujemo kvalitetnu i kontinuiranu suradnju već dugi niz godina i s kojima nas veže Sporazum o zajedničkom interesu s ciljem zaštite životinja i imovine', istaknula je ravnateljica Javne ustanove 'Nacionalni park Krka' Nella Slavica, te dodala: 'Zahvaljujem svim partnerima na projektu, koji su prepoznali njegovu važnost i svojim ga aktivnostima podržali'.

Osim što donosi detaljan prikaz šireg područja NP 'Krka', na zemljovidu su ucrtane sve poučno-pješačke staze i vidikovci, te najduže biciklističke rute koje prolaze kroz NP 'Krka'.

'Staze u NP 'Krka' su markirane, uređene i sigurne, a najviše nas se dojmilo što svaka ima svoju povijest. S kolegom Momirom Karabuvom proveli smo devedeset sati u obilasku terena i dodatnih četrdeset u obradi podataka. Izuzetno smo sretni i zahvalni što smo mogli uživati u otkrivanju ljepota Krke', istaknula je Antonija Mihaljević, dugogodišnja članica HGSS-a.

Zemljovid NP 'Krka' nastao je u sklopu programa 'Kartografija HGSS-a', o kojem je govorila Jasmina Benčić Martinjak, voditeljica Odjela za kartografiju HGSS-a: 'Izrada zemljovida dio je preventivnih aktivnosti koje pridonose povećanju sigurnosti kretanja i boljoj komunikaciji među dionicima koji sudjeluju u akcijama pretrage terena i spašavanja unesrećenih. Za bazu podataka, uz tiskane zemljovide važni su i oni digitalni jer se mogu ažurirati u realnom vremenu'.

Hrvatska gorska služba spašavanja volonterska je udruga osnovana 1950. godine u cilju sprječavanja nesreća i organiziranja akcija traganja i spašavanja. 'Izravna smo podrška ekipama Zavoda za hitnu medicinu na područjima kojima ne mogu pristupiti', kazao je Luka Dubravica, pročelnik HGSS - Stanice Šibenik, i nastavio: U Republici Hrvatskoj ustrojeno je dvadeset i pet stanica s ukupno tisuću članova koji volontiraju za opće dobro i djeluju u sklopu Civilne zaštite. Ponosni smo što možemo odgovoriti na sve potrebe hrvatskih i stranih državljana'.

Turističko-planinarski zemljovid Nacionalnog parka Krka nastao je u suradnji Hrvatske gorske službe spašavanja - Stanice Šibenik, Hrvatske turističke zajednice, turističkih zajednica Šibensko-kninske županije, grada Knina i grada Drniša i Javne ustanove 'Nacionalni park Krka'. Novi turističko-planinarski zemljovid se može kupiti u suvenirnicama Nacionalnog parka 'Krka'.

Vaša reakcija na temu