Zagrebački policajci su dovršili kriminalističko istraživanje nad 20-godišnjim vozačem zbog sumnje da je počinio kazneno djelo prisile prema službenoj osobi na štetu dvojice policijskih službenika.
Kako su izvijestili, 20-godišnjak je, 20. lipnja 2026. oko 3.35 sati u Zagrebu, vozio BMW te se odbio zaustaviti unatoč svjetlosnim i zvučnim signalima policije.
Tijekom bijega na području Lučkog, dok su ga policijski službenici pokušavali zaustaviti vodeći računa o sigurnosti ostalih sudionika u prometu, vozač je namjerno udario i oštetio službeno vozilo u kojem su se nalazila dvojica policajaca.
Nakon toga je izgubio nadzor nad automobilom te sletio s kolnika, no unatoč tome pokušao je nastaviti bijeg. Policijski službenici ubrzo su ga sustigli, nakon čega su ga uz primjenu tjelesne snage i sredstava za vezivanje uhitili. Tijekom postupanja, osumnjičeni je nogom udario policajca.
U događaju nije bilo ozlijeđenih osoba.
Protiv 20-godišnjaka su podnesene i prijave zbog više prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, nakon čega je doveden na nadležni sud. Sud ga je pravomoćnom presudom proglasio krivim te mu izrekao novčanu kaznu od 5630 eura.
Nakon dovršenog istraživanja, osumnjičeni je predan pritvorskom nadzorniku, a posebno izvješće dostavljeno je Općinskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.






