12/05/26 · 21:29

FOTO Provjerite kako je bilo na natjecanju u gađanju pištoljem i revolverom u Stobreču

Održao se 'Kup sv. Dujma'

FOTO Provjerite kako je bilo na natjecanju u gađanju pištoljem i revolverom u Stobreču
Foto: Press
Piše P. I.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Na tradicionalnom natjecanju 'Kup sv. Dujma' u gađanju pištoljem i revolverom VK, održanom 10. svibnja 2026. godine u Stobreču, nastupilo je 70 strijelaca iz Čakovca, Zagreba, Slavonskog Broda, Karlovca, Otočca, Gospića, Zadra, Vodica, Šibenika, Makarske, Metkovića, Ploča i Splita.

U ekipnoj konkurenciji najbolji su bili strijelci Centra iz Splita s ukupno 552 kruga u sastavu Marija Marović, Josip Biloš i Ante Sunara. Drugo mjesto osvojila je ekipa Špiro iz Zagreba s 540 krugova (Nenad Dvorneković, Marino Galić i Željko Anđelić), dok je treće mjesto pripalo ekipi Vodice s 535 krugova, za koju su nastupili Vilim Ivas, Ante Šuša i Duje Kukrić.

U pojedinačnoj apsolutnoj konkurenciji najbolja je bila Marija Marović iz Centra sa 190 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marino Galić iz Špira sa 185 krugova, a treći je bio Ante Sunara iz Centra sa 184 kruga.

U ženskoj konkurenciji ponovno je slavila Marija Marović (Centar) sa 190 krugova. Druga je bila njezina sestra Mira Komuškić (Centar) sa 179 krugova, dok je treće mjesto osvojila Sanja Šetina iz Sv. Mihovila iz Slavonskog Broda.

Nakon podjele medalja i prigodnih darova, druženje je nastavljeno uz tradicionalnu dalmatinsku pašticadu.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp