Treću godinu vlasnici oldtimer automobila okupljeni u projektu Oldtimer Promo Tour powered by Datacol s izložbom oldtimera dio su programa proslave Međunarodnog praznika rada u Crikvenici koja se odvija na središnjem gradskom trgu.
S obzirom na stogodišnju tradiciju u turizmu, Crikvenica je idealna lokacija za povezati povijesno naslijeđe oldtimera i njenu bogatu povijest.
Osim toga, netaknuta priroda, brojne znamenitosti te bogata gastronomska ponuda sve su poveli u neka davna vremena i otkrili nezaboravne mirise i okuse autohtone primorske kuhinje. U prekrasnom ambijentu uz more, organizirana je izložba koja je još jednom bila pravi Muzej na otvorenome. Najviše je bilo modela Fiata koji uglavnom datiraju iz 70-ih godina prošlog stoljeća.
Posebno su se isticala dva zelena FIAT 500 nuova uz žarko narančasti Fiat 850 spider kao i dva bijela FIAT-a 124 sport coupe druge i treće generacije. Bio je tu i rijetki Fiat 1500 ghia, cabrio izvedba 124 Spider, Fiat 130 coupe, Fiat X1/9 Bertone ali Alfa Romeo GTV6 2.5 i spider, te legendarna Lancia Delta Integrale.
Nakon Fiata najzastupljeniji brand po tradiciji je Mercedes Benz. Najstariji model 200 D iz 1967. atraktivni Daimler Benz 190E 1983., Mercedes cabrio verzije, modeli 123 i 124 te najatraktivniji Mercedes Benz 500k Marlene proizveden 1985. koji je zapravo replika modela iz 30-ih godina.
VW BUBA iz 1961. bila je najstariji oldtimer na izložbi, a bili su tu i modeli poput Porsche 911 SC Targa, Saab 99 1983., BMW 2002 i Lincoln Mercury montego MX iz 1973.
Emocije promatrača izazvali su i Opel Kadett, Peugeot 305, Škoda 135LS, Citroen Visa Cabrio 1984., VW Golf 1, Zastava 850 kombi i Fićo te dva Renaulta 4.
Izloženi oldtimeri u pravilu stvaraju posebnu atmosferu te izazovu puno strasti i emocija. Po tradiciji na izložbama oldtimera u projektu Oldtimer Promo Tour powered by Datacol izloženo je i službeno prateće vozilo. Ovaj put bila je to Honda CR-V, model koji je niz godina među 10 najprodavanijih automobila u svijetu. Prema reakcijama prisutnih izgleda kako bi se s novom, već šestom generacijom to moglo i promijeniti. Naime, novi CR-V je dizajniran kako bi se svidio i europskim kupcima. Najvažnija hotelska kompanija na Crikveničkoj rivijeri, Jadran Hotel i Kampovi, koja radi više od 60 godina, i ove godine se pokazala kao idealan domaćin sudionika projekta Oldtimer Promo Tour te je još jednom naglasila kako je Crikvenička rivijera jedno od najstarijih odmarališta na Mediteranu.
Po završetku glazbenog programa te degustacije domaćih delicija za sudionike izložbe oldtimera organizirano je druženje i dodjela prigodnih poklona.
Nakon toga, kolona oldtimera krenula je kroz Crikvenicu uz oduševljenje svih koji su ih sretali te se odvezla do mjesta Selca točnije u Auto kamp.
Ovaj kamp je okružen zelenilom i bujnom mediteranskom vegetacijom te su vlasnici oldtimera mogli uživati u prekrasnom okruženju koje čini jedinstveni spoj morskog i planinskog zraka. U hladu mediteranskog drveća gosti kampa poznati kao istinski ljubitelji prirode bili su ugodno iznenađeni prezentacijom oldtimera koji su se idealno uklopili u ovaj predivan ambijent.
Tako je i Honda CR-V prateće vozilo Oldtimer Promo Toura u ovom neobičnom okruženju Auto Kampa Selce doživljena na potpuno drugačiji način te je na najbolji mogući način mogla istaknuti karakteristike i tehnologiju ali i povezanost prema prirodi i umijeću življenja. I ove godine Crikvenica, kao mjesto za okupljanje ljubitelja baštine, ali i poznata po prirodnom okruženju koje je spoj morskog krajolika, zelenog zaleđa, kontinentalnog šumskog predjela, još je jednom potvrdila status destinacije bogate brojnim zanimljivim događanjima.





