06/05/26 · 09:22

FOTOGALERIJA Pogledajte kako je bilo na premijeri 'Nebodera na kraju svijeta'

'Distopijsko utopijska je to satira nastala kao rezultat kolektivnog stvaralačkog procesa'

FOTOGALERIJA Pogledajte kako je bilo na premijeri 'Nebodera na kraju svijeta'
Foto: Jadran Babić
Piše A. A.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Svečano je bilo na premijeri nove predstave splitske Playdrame naziva 'Neboder na kraju svijeta'.

Održana je sinoć, 5. svibnja. Dašak ozračja zabilježio je fotoreporter Jadran Babić - donosimo ga u priložnoj fotogaleriji!

'Distopijsko utopijska je to satira nastala kao rezultat kolektivnog stvaralačkog procesa unutar Studija Playdrama, pod umjetničkim vodstvom redateljice Nenni Delmestre. Projekt se bavi temama snalaženja u svijetu u kojem su osnovne točke orijentacije - povjerenje, zajednica, istina, znanje… - dovedene u pitanje. Kako se nositi s osjećajem da stvarnost više nije zajednička, već fragmentirana, apsurdna i često opasna?

U svijetu koji gori stanovnici nebodera, koji polagano poplavljuje, zaokupljeni su svojim 'ispovjedima' preplićući stvarna i imaginarna, smiješna i ozbiljna, osobna i društvena, individualna i kolektivna svjedočanstva', istaknuli su organizatori.

Pored autorice teksta i redateljice Nenni Delmestre, autorski tim čine i scenografkinja, kostimografkinja i glazbena suradnica Lina Vengoechea, oblikovatelj svjetla i tona Franko Sardelić Kolinac te glumci i koautori teksta Ana Babić Sikavica, Viviana Bojić, Karmen Borković, Suzana Čizmić, Petar Jaman, Gordana Krasnić, Vana Miličević, Nada Piacun, Ksenija Pribilović, Mirjana Ševo, Vanja Viculin, Mirko Vuletić.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp