Nakon višemjesečnih radova, uklanjanje nekadašnjeg Vjesnikovog nebodera u Zagrebu došlo je do samog kraja. Na lokaciji na raskrižju Savske ceste i Slavonske avenije u srijedu je uklonjen i posljednji preostali kat, čime je nekada prepoznatljiva građevina gotovo u potpunosti nestala iz vizure grada.
Rušenje je započelo u ožujku, a posljednjih tjedana strojevi su postupno uklanjali kat po kat oštećenog objekta. Sada je ostao tek prizemni dio te velika količina građevinskog otpada, koji će se u narednom razdoblju odvoziti i zbrinjavati. Paralelno s time traje završno čišćenje terena, nakon čega se očekuje potpuna sanacija lokacije.
Podsjetimo, neboder je teško stradao u požaru u studenome prošle godine. Policijska istraga i dalje traje, a protiv dvojice 18-godišnjaka podignuta je optužnica zbog sumnje da su izazvali požar.






