Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay Brzi recept za zapečene tikvice sa sirom uz koje vam ne treba kruha, niti mesa

Brzi recept za zapečene tikvice sa sirom uz koje vam ne treba kruha, niti mesa

Ispecite, podijelite na manje porcije, stavite u hladnjak i uživjate cijelog tjedna

Tikvica je mnogim damama omiljeno ljetno povrće koje pruža mogućnosti za brojne kulinarske eksperimente. Od tikvica, sira, jaja i nešto vrhnja možete napraviti i ukusan složenac, koji se može jesti topao ili hladan, a koji će se sjajno sljubiti sa sezonskim salatama. Ispecite ga, podijelite na manje porcije, stavite u hladnjak i uživajte u njemu tijekom tjedna, piše portal Zadovoljna.hr.

Sastojci:

3 tikvice

3 jaja

3 češnja češnjaka

200 g naribanog sira cheddara ili gaude

100 ml milerama

30 g naribanog parmezana

2 žlice maslaca

1 čajna žličica sušenog bosiljka

sol i papar po želji

svježi peršin za ukrašavanje

Priprema:

Zagrijte pećnicu na 180 Celzijevih stupnjeva.

Operite tikvice, dobro ih posušite i narežite na kolutiće debljine oko pola centimetra.

Pravokutni lim za pečenje namastite maslacem, pa u njega poslažite narezane komadiće tikvica.

Preko tikvica ravnomjerno pospite polovicu naribanog cheddara ili gaude.

U zdjeli istucite jaje, pomiješajte s parmezanom, mileramom, soli, paprom, sušenim bosiljkom i nasjeckanim komadićima češnjaka.

Prelijte smjesu preko tikvica i sira i stavite peći u pećnicu oko 25 minuta.

Izvadite smjesu iz pećnice, pospite ostatak sira i pecite još 5 do 10 minuta dok se sir ne rastopi i zapeče, a tikvice ispeku do kraja.

Poslužite s listićima peršina i svježom sezonskom salatom.

Vaša reakcija na temu