Središnja svečanost obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja te 24. obljetnice vojno-redarstvene operacije 'Oluja' u Kninu započet će u sutra u 6.30 sati budnicom Orkestra Hrvatske vojske ulicama grada Knina, od vojarne 4. gardijske brigade Pauci prema mostu na rijeci Krki. U 6.50 sati započinje mimohod motociklista i starodobnih vozila ulicama grada Knina.
- Zatim će kod spomenika hrvatske pobjede 'Oluja 95' na Trgu dr. Ante Starčevića u 8 sati visoki dužnosnici RH položiti zajednički vijenac, nakon čega će uslijediti polaganje vijenca 12 policijskih službenika - vježbenika i 12 kadeta Hrvatske vojske koji će položiti po jednu crvenu ružu na Spomenik pobjedi Oluja 95., a 24 hrvatska branitelja položit će po jednu svijeću na Spomenik pobjedi Oluja 95. Molitvu za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u Domovinskom ratu predvodit će vojni ordinarij u RH mons. Jure Bogdan - najavljuju iz MORH-a.
Prigodni program na Kninskoj tvrđavi započet će u 9.43 sati, a zvonjavom kninskih crkvenih zvona obilježit će se ulazak pripadnika Hrvatske vojske u grad Knin tijekom VRO Oluja. Zatim će uslijediti podizanje zastave Republike Hrvatske, a u čast 24. obljetnice VRO Oluja, ispalit će se 24 plotuna iz šest topničkih oružja Topničko-raketne pukovnije Hrvatske kopnene vojske. U 10 sati započinje prigodni program akrobatske grupe 'Krila Oluje' Hrvatskog ratnog zrakoplovstva, a po završetku programa na Kninskoj tvrđavi, predviđen je mimohod s Kninske tvrđave do Crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta, gdje će se u podne održati sveta misa koju će predvoditi mons. Želimir Puljić, zadarski nadbiskup.
Nakon mise, održat će se ceremonijalni program Počasno-zaštitne bojne na Trgu dr. Ante Starčevića u 12.45 sati, a u 13.05 sati posjetitelji će na parkiralištu ispred crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog zavjeta moći pozdraviti sudionike moto defilea 'Od Branimira do Zvonimira' i biciklističkog maratona Zadar-Knin pod nazivom 'Put vjetra put Oluje' te maratonaca Udruge HVIDR-a Šibenik i Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije.
Koncert će u 21 sat održati Zlatko Pejaković, Mladen Grdović i Jasmin Stavros.
Za građane je danas od 13 do 21 sat i sutra, od 8 do 19 sati, na parkiralištu kod Autobusnog kolodvora u Kninu izložen taktičko-tehnički zbor gdje posjetitelji mogu razgledati naoružanje i opremu Hrvatske vojske.