U koordiniranoj akciji spašavanja, koja se odvijala u ranim jutarnjim satima u subotu oko 17 nautičkih milja od Pule, spašeno je pet osoba s prevrnute jedrilice.
Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru MRCC Rijeka zaprimila je 7. svibnja 2022. u 3.28 sati informaciju o prevrnutoj jedrilici Canarino Furioso. Na njoj je bilo petero članova posade.
U koordiniranu akciju spašavanja uključeni su MRCC Rijeka, Lučka kapetanija Pula, Obalna straža RH i obližnji brod malteške zastave Tzarevich.
Uslijed prevrtanja jedrilice, tri osobe nalazile su se izvan jedrilice, dok su dvije osobe ostale zarobljene u trupu jedrilice. Zbog toga je Lučka kapetanija Pula organizirala uključivanje ronioca u akciju spašavanja, priopćili su iz Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.
Na mjestu pomorske nesreće tri osobe koje su se nalazile izvan jedrilice spašene su privremenim smještanjem u spasilačku brodicu broda Tzarevich. Dvije osobe koje su se nalazile u 'zračnom džepu' trupa prevrnute brodice spašene su zahvaljujući roniocu.
U ranim jutarnjim satima svih pet osoba prevezeno je u Pulu plovilima Lučke kapetanije Pula i Obalne straže RH. Izvan životne opasnosti su i organiziranim prihvatom preuzela ih je Hitna medicinska pomoć.