Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: PU SD Sjeo za volan s 2.35 promila pa ostao bez automobila

Sjeo za volan s 2.35 promila pa ostao bez automobila

Prijeti mu velika kazna

Porečka je policija 8. prosinca oko 14 sati u mjestu Radoši kod Žbandaja zaustavila automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 61-godišnjak koji je skrenuo u lijevo na prostor benzinske postaje, iako je to zabranjeno prometnim znakom.

Također je utvrđeno kako ne koristi sigurnosni pojas, a obavljenim alkotestiranjem utvrđeno je da vozač upravlja automobilom pod utjecajem alkohola od 2.35 promila. Kako ne bi dalje ugrožavao sigurnost prometa, policijski službenici uhitili su vozača i priveli ga u policijsku postaju.

Budući da muškarac već ima pravomoćne presude za najteže prometne prekršaje, policijski službenici privremeno su mu oduzeli automobil.

Zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, protiv 61-godišnjaka se podnosi optužni prijedlog nadležnom sudu, a vozaču prijeti izricanje kazne zatvora do 60 dana, novčane kazne do  2.840 eura i zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 12 mjeseci.

Vaša reakcija na temu