U nadzoru i kontroli prometa na cestama tijekom 30. lipnja policija je evidentirala više prometnih prekršaja od kojih izdvajamo dva koja su rezultirala dovođenjem počinitelja na nadležni općinski sud.
'Oko 13.40 policijski službenici Policijske postaje Vrbovsko su na autocesti A6 kod vijadukta Osojnik zaustavili teretno vozilo s priključnim vozilom, bosanskohercegovačkih oznaka kojim je u smjeru Zagreba upravljao 28-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine pod utjecajem alkohola od 4,03 g/kg.
Zaustavljeni vozač je uhićen i zadržan u službenim prostorijama policije do prestanka djelovanja alkohola.
Zbog počinjenja prekršaja iz domene Zakona o sigurnosti prometa na cestama, protiv njega je podnijet optužni prijedlog kojim je nadležnom sudu predloženo izricanje novčane kazne u iznosu od 2650 eura i zaštitne mjere zabrane korištenja inozemne vozačke dozvole na području Republike Hrvatske na rok od 12 mjeseci.
Po završetku postupanja policije, 28-godišnjak je jučer doveden na nadležni općinski sud gdje je saslušan, a presuda će biti donijeta naknadno.
Nešto ranije istog dana, oko 12,35 sati na području Čavli policijski službenici Mobilne jedinice prometne policije zaustavili su osobno vozilo u kojem su se nalazila dva maloljetna državljanina Irske, od kojih je jedan upravljao vozilom.
Utvrđeno da je maloljetnik vozilom upravljao prije stjecanja prava na upravljanje, odnosno bez vozačke dozvole te da je vozilo tehnički neispravno. Nad maloljetnikom koji je upravljao vozilom proveden je prekršajni postupak.
Osim toga, spomenuti su dali na uvid vozačke dozvole za koje se daljnjim provjerama utvrdilo da je riječ o krivotvorenim dokumentima. Obojica su privedena u II. policijsku postaju Rijeka radi provođenja kriminalističkog istraživanja po čijem su dovršetku prijavljeni mjerodavnom državnom odvjetništvu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela krivotvorenja isprava', stoji u policijskom priopćenju.