Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: MUP/Ilustracija U Osijeku 'palo' zločinačko udruženje organizirano radi preprodaje kokaina

U Osijeku 'palo' zločinačko udruženje organizirano radi preprodaje kokaina

Osumnnjičenici su predani pritvorskom nadzorniku

Policijski službenici Sektora kriminalističke policije PU osječko-baranjske u suradnji s policijskim službenicima PU zagrebačke i PU vukovarsko-srijemske, u koordinaciji s Uredom za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta, proveli su kriminalističko istraživanje nad više osoba s područja Osijeka, Belišća, Zagreba i Županje i utvrdili postojanje osnove sumnje da su počinili kaznena djela zločinačkog udruženja i neovlaštene proizvodnje i prometa drogama u sastavu zločinačkog udruženja.

'Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je 45-godišnjak iz Belišća okupio i povezao u zajedničko djelovanje 47-godišnjaka iz Županje, 28-godišnjaka iz Osijeka, 51-godišnjaka iz Osijeka, 52-godišnjaka iz Zagreba i više drugih osoba s područja Hrvatske i Slovenije, kako bi kontinuirano nabavljali,  prevozili, skrivali, a potom dalje preprodavali kokain', priopćeno je.

Jučer su obavljene pretrage osoba, domova i drugih prostora te osobnih vozila kojima se koriste osumnjičenici.

Osumnjičenici su danas predani pritvorskom nadzorniku PU osječko-baranjske, a kaznena prijava podnesena je USKOK-u.

Vaša reakcija na temu