25/03/26 · 14:45

Ivošević: Na čelu Grada imamo financijskog šarlatana, a ne stručnjaka!

'Dodao je razne 'besplatne' stvari i davao novac državi, županiji i bankama, a sad nariče da nema novca'

Ivošević: Na čelu Grada imamo financijskog šarlatana, a ne stručnjaka!
Foto: Veljko Martinović
Piše P. I.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Bivši splitski dogradonačelnik Bojan Ivošević komentirao je potvrdu da je Grad Split prošlu godinu poslovao u manjku i to prema računici Eurostata oko 70 milijuna eura. Gradonačelnik Tomislav Šuta za minus optužuje bivšu gradsku vlast na čelu s Ivicom Puljkom, a Ivošević ističe kako je za minus kriv upravo Šuta.

'Tomislav Šuta kao samoprozvani financijski stručnjak bio je gradonačelnik pola 2025. godine. U tom periodu radio je dva rebalansa proračuna i konačna verzija proračuna je njegovih ruku djelo gdje je dodao razne 'besplatne' stvari i davao novac državi, županiji i bankama, a sad nariče da nema novca', poručio je Ivošević.

Zaključuje kako Šuta očito nije realizirao prihode koje je planirao.

'A znao je trošiti novce i time je došao do minusa na temelju njegovog lošeg planiranja proračuna. Jedino što možemo konstatirati nakon njegovog već četvrtog plakanja na istu temu da na čelu grada imamo financijskog šarlatana, a ne stručnjaka. On niti ne razumije zašto se općine i gradovi prvo zaduže i krenu realizirati projekt, a naknadno povuku EU sredstva i predstavlja to kao svoju genijalnost, a ne već uhodani postupak gradske uprave na brojnim projektima', navodi Ivošević.

Kaže i kako Šuta spominje i projekte koje je njihova gradska uprava prijavila za EU sredstva kao svoju političku genijalnost.

'Neka kaže što se to u naših šest mjeseci realiziralo ili koji su projekti započeli s realizacijom, a da ih on smatra nepotrebnim. S razlogom ne čujete ništa onda njega osim ispraznih fraza kojima pravda svoju nesposobnost', zaključio je Ivošević.