Splitski gradonačelnik Tomislav Šuta kazao je kako smatra da bi Bojan Ivošević i Srđan Marinić trebali dati ostavke u Gradskom vijeću nakon što je protiv njih podignuta optužnica zbog neovlaštenog upada u sustav gradske uprave. Na to je reagirao Bojan Ivošević.
'Može li netko ovom političkom tudumu objasniti da je član osuđene kriminalne organizacije pa i dalje politički djeluje i on i njegove kolege iz kriminalne organizacije? Slika uz objavu nije simbolična već je podsjetnik na presicu održanu u gradskoj upravi 9. 8. 2024. godine kada je Grad Split tražio izmjene Zakona o trgovini, a tada su biseri iz kriminalne organizacije tvrdili da su navedene izmjene zakona nepotrebne', naveo je Ivošević te dodao kako Šuta njihovu inicijativu pokušava prikazati kao svoju, a sebe kao nekoga tko rješava probleme.
'Istina je zapravo da su on i njegova kriminalna organizacija direktno odgovorni što dvije godine nisu donosili nužne izmjene zakona kako bi Splitu i Puljku zagorčali život. Da dobro ste čuli, Tomislav Šuta je kao saborski zastupnik dvije godine sudjelovao u blokiranju izmjena i dopuna Zakona o trgovini na štetu svoga grada, a sad se prikazuje kao spasitelj. E to je razlog za ostavku i povlačenje iz javnog života', zaključio je Ivošević.





