11/02/20 · 09:31

IZJAVA IZ BOLNICE Strana državljanka primljena u KBC Split nema koronavirus

Kineskinja je primljena jučer i stavljena u izolaciju

IZJAVA IZ BOLNICE Strana državljanka primljena u KBC Split nema koronavirus
Piše P. I.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Iz splitskog KBC-a poslali su izjavu u vezi Kineskinje koja je s respiratornim problemima primljena na Kliniku za infektologiju.

Sumnjalo se na koronavirus, pa je stavljena u izolaciju. No, rezultati iz Zagreba pokazali su da ipak nije zaražena.

- Dana 10. veljače strana državljanka s respiratornim simptomima primljena je na Kliniku za infektologiju KBC-a Split, gdje je stavljena u izolaciju prema važećim službenim preporukama za postupanje zdravstvenih djelatnika u slučaju postavljanja sumnje na novi koronavirus. Uzeti su svi potrebni uzorci koji su poslani na Kliniku za infektivne bolesti Dr. Fran Mihaljević u Zagrebu te je utvrđeno da bolesnica nije inficirana novim koronavirusom - stoji u izjavi koju potpisuju dr. Boris Lukšić i dr. Anton Marović.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Dodaj kao preferirani izvor na Googleu