Velika nagrada Katalonije na pisti kraj Barcelone, koju momčadi Formule 1 koriste za testiranje bolida, donijela je novi zaplet sezone. Naime, po prvi put 2026. Mercedes nije najbolji.
Ferrari se vratio na staze stare slave, a Lewis Hamilton konačno dočekao svoju prvu pobjedu u novoj momčadi. Za razliku od konkurencije, Britanac je tri puta mijenjao gume, posljednji put pod virtualnim sigurnosnim automobilom, što mu je omogućilo da uštedi dovoljno vremena da izbije na čelo poretka nakon što je većinu trke proveo na drugom mjestu iza Georgea Russella koji je startao s pozicije broj 1.
Činilo se kao da će Russell konačno nadmašiti svog mladog kolegu Kimija Antonellija, koji s pet pobjeda uvjerljivo vodi u poretku vozača. No, nakon šoka pri pogledu na crveni bolid Lewisa Hamiltona koji izlazi iz boksa ispred njega, uslijedilo je novo neugodno iznenađenje. Antonelli je vrebao priliku i konačno je iskoristio da se u finišu trke, pet krugova prije kraja, probije kraj Russella.
No, temperamentnog Talijana uskoro je izdao njegov Mercedes što je Russellu omogućilo da u konačnici dođe do drugog mjesta i tako makar malo smanji razliku za Antonellijem. Teško da će to biti neka velika utjeha.
Treći je ciljem prošao Lando Norris, četvrti je bio Max Verstappen, Oscar Piastri peti. Svi ostali su završili s minimalno krugom zaostatka. Bodove su osvojili i Verstappenov kolega Isack Hadjar te piloti momčadi Alpine i Racing Bulls.
Nakon Katalonije, Antonelli i dalje drži vrh sa 156 bodova. Hamilton ima 115, a Russell 106. Iduća trka vozi se u Austriji.





