Prema istraživanju koje je u travnju proveo IPSOS, čak 59% Hvarana misli da Hvar ne napreduje, a 30% Hvarana uvjereno je da se situacija u Hvaru pogoršava. Samo 8% stanovnika Hvara smatra da se stanje u Hvaru promijenilo nabolje u protekle četiri godine. Potvrdu tih rezultata smo dobili i u prvom krugu lokalnih izbora zbog kojih će u drugom krugu povjerenje građana tražiti dosadašnji gradonačelnik Rikardo Novak te nekadašnji gradonačelnik Hvara Pjerino Bebić koji je zadnjih dana poprilično aktivan na društvenim mrežama gdje intenzivno podsjeća Hvarane na realizirane projekte u svojim nekadašnjim mandatima, a sve to radi putem serije videa 'Lipo se sitit'.
Bebić nam je naglasio da je stagnacija Hvara, odnosno želja Hvarana za promjenom takvog stanja, ključni razlog zašto se ponovo odlučio kandidirati, dodavši da 'For opet mora biti parvi'.
Hvar, naime, zadnjih godina više nije u TOP 10 destinacija na Jadranu, a to potvrđuju i podaci HTZ-a iz rekordne 2019. po kojima Hvar nije niti po jednom kriteriju u prvih 10 u Hrvatskoj. U godinama kad su rast doživjele sve destinacije u Hrvatskoj, Hvar nije rastao ni izbliza onoliko koliko su rasle druge destinacije poput Dubrovnika, Poreča, Zagreba, Rovinja, Umaga, Opatije, Labina, Zadra, Pule ili Splita.
- Objavom ovih kratkih videa sam htio ukratko, bez puno mudrovanja, podsjetiti na sjajnih osam godina Hvara u mojim mandatima, u kojima smo u Hvaru riješili niz ogromnih problema poput nedostatka struje i vode, počeli sanirati odlagalište otpada i sustav prikupljanja otpada, napravili većinu radova u obnovi najstarijeg kazališta u Europi, ali i ono najvažnije, Hvar nizom događaja za domaće ljude pretvorili u živ grad cijele godine. Posebno je to upućeno mladim Hvaranima koji su tek u posljednjih osam godina, nakon mojih mandata, postali dio biračkog tijela i ne sjećaju se što je njihov grad nekad bio, a činjenica da sam morao snimiti čak 12 videa dovoljno govori o tome koliko toga smo napravili - rekao nam je Bebić, kojega smo pitali zašto se odlučio za ovakav vid promocije.
- Takav energičan rad i brzo rješavanje problema bez odgađanja se može ponovo dogoditi, jer Hvar ima toliko jak potencijal da je samo potrebna vizija da ga pokrene. A ja sam tu viziju i sposobnost realizacije ideja pokazao tada, a pokazat ću sve to i ponovo u sljedeće četiri godine. For opet mora biti parvi - dodao je Bebić.
