Igrači LNZ Cherkasyja, Hajdukovog protivnika u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji, na teren su izašli ogrnuti ukrajinskim zastavama.
Simbolika ove lijepe geste je, naravno, jasna. Njihova zemlja, pogođena ruskom agresijom, već nekoliko godina prolazi kroz teško razdoblje, pa ukrajinski nogometaši nastoje iskoristiti svaku priliku kako bi izrazili vlastitu podršku svojoj naciji i njenom građanstvu.
Istu gestu napravili su razni igrači diljem Europe, a nedavno su isto učinili i nogometaši Shakhtara, kada su u polufinalu Konferencijske lige snage odmjerili s Crystal Palaceom.






