15/06/21 · 17:21

POTVRĐENO IZ BANOVINE: Prkić predsjednik Gradskog vijeća, u ponedjeljak konstituirajuća sjednica

Odluka je donesena na današnjem sastanku gradonačelnika s 18 vijećnika

POTVRĐENO IZ BANOVINE: Prkić predsjednik Gradskog vijeća, u ponedjeljak konstituirajuća sjednica
Piše N. M.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Na danas održanom sastanku gradonačelnika Ivice Puljka s 18 vijećnika koji će činiti većinu u novom sazivu Gradskog vijeća, redom iz Centra, Mosta, Možemo! – Nova ljevica - Pametno za Split i Dalmaciju, SDP-a te Kandidacijske liste grupe birača nositelja liste Tomislava Mamića, dogovoreno je kako će se u ponedjeljak, 21. lipnja 2021. godine konstituirati Gradsko vijeće Grada Splita, priopćeno je iz Banovine.

- Također, dogovoreno je kako će kroz naredne četiri godine mandat predsjednika Gradskog vijeća biti rotirajući, iz četiri političke opcije, Most, SDP, Možemo! – Nova ljevica - Pametno za Split i Dalmaciju te Nezavisne liste Tomislava Mamića. Prvi predsjednik Gradskog vijeća bit će Jakov Prkić iz stranke Pametno za Split i Dalmaciju, stoji u priopćenju.

Nakon sastanka gradonačelnik se slikao sa svojom ekipom iz Centra, te fotografiju objavio na Facebooku, vidno raspoložen.