Rokas Pukštas pojavio se na službenoj press konferenciji u Vilniusu uoči dvoboja sa Žalgirisom (četvrtak, 19 sati). Hajdukov veznjak bio je zanimljiv domaćim medijima jer su njegovi roditelji Litvanci.
- Sretan sam što sam se vratio. Kao dječak proveo sam puno vremena ovdje. Moj djed, baka i rođaci bit će na stadionu u četvrtak. Uzbuđen sam. Moj otac je veliki navijač Žalgirisa. Često mi javlja novosti. Odrastao je ovdje. Cijela moja obitelj je iz Litve. Kao mlađi sam često posjećivao baku i djeda te sam tu igrao nogomet - rekao je Pukštas, a potom je upitan je li razmišlja da zaigra za Litvu.
- Fokusiran sam na Hajduk, moramo pobijediti sutra. Ne razmišljam o tome koga ću predstavljati, Litvu ili SAD, u ovom trenutku. Litva je predivna zemlja, jako sam sretan što sam tu.
Otkrio je i da je jako dobar prijatelj s Markom Capanom, nekadašnjim kapetanom juniora Hajduka koji je trenutno u Žalgirisu.
- Capan je marljiv igrač, igrali smo zajedno od kadeta. Jako mi je dobar prijatelj, od njega sam dosta naučio. Imamo i istog osobnog trenera, želim mu puno sreće - zaključio je Pukštas.






