1. HNL: Slavlje pionira i kadeta Solina

U prilogu pogledajte fotogaleriju

Pioniri i kadeti Solina pobijedili su Rudeš s identičnih 2:1.

Solin je poveo pogotkom Tokića minutu prije odmora, a nakon samo dvije minute drugog poluvremena Pirija je lijepim pogotkom povisio rezultat na 2:0.

Gosti su pokušali preokrenuti, ali su uspjeli dvije minute prije kraja iz jednoga kornera samo ublažiti rezultat.

Dobra igra kadeta urodila je plodom u petnaestoj minuti kada Mate Šimičić dovodi u vodstvo domaćina, od tada se igrala dobra utakmica pokraj Jadra. Gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali im to nije polazilo za rukom sve do 43. minute kada Prodanović glavom šalje loptu u nebranjeni dio domaće mreže.

U nastavku susreta nakon samo dvije minute Nino Majdov prekrasnim pogotkom dovodi Solin ponovo u vodstvo. Pokušavali su gosti ponovo doći do povoljnoga rezultata, ali sve nade su im ugašene kada napadač Prodanović nepotrebno na centru u 86. minuti povlači domaćeg igrača za dres i dobiva drugi žuti karton tj. isključenje.

Solin je ostvario dvije vrlo važne pobjede. Solinovi pioniri se trenutno nalaze na visokom 5. mjestu sa 16 osvojenih bodova, a kadeti na 11. mjestu sa 10 bodova. Solin sljedeće nedjelje gostuje kod Sesveta.