Hrvatski četverac bez kormilara - u sastavu Martin i Valent Sinković te Anton i Patrik Lončarić - odlično je otvorio Svjetsko prvenstvo u Šangaju.
U prvoj kvalifikacijskoj utrci hrvatski predstavnici uvjerljivo su zauzeli prvo mjesto u svojoj skupini s vremenom 5:59.89 te tako izborili izravan plasman u polufinale. Iza njih su ciljem prošle posade Francuske (+0.25) i Italije (+1.02).
'Odradili smo prvu utrku - bilo je teško, ali tako je uvijek na otvaranju natjecanja. Znamo da možemo veslati puno bolje, ali pobjeda je tu i idemo dalje', izjavio je Valent Sinković nakon ulaska u cilj.
'Sigurno možemo bolje, a i morat ćemo ako želimo biti u borbi za medalju. Nastavljamo s treninzima i u srijedu nas čeka polufinale', dodao je Martin Sinković.
Polufinalne utrke na rasporedu su 24. rujna s početkom u 5.28 po hrvatskom vremenu. Odmjerit će snage s posadama Ukrajine, SAD-a, Velike Britanije, Australije i Nizozemske.