Ženski akademski rukometni klub Split putem natječaja Ministarstva turizma i sporta 'Poticanje programa bavljenja amaterskim sportom i zdravstveno usmjerenim tjelesnim vježbanjem' osigurao je financijska sredstva za organiziranje i rad programa rukometne škole pod nazivom 'Rukomet za sve'.
- Cilj projekta je omogućiti što većem broju curica besplatno sudjelovanje u školi rukometa u dobi od 5 do 10 godina sa šireg splitskog područja. Projektom se želi povećati tjelesna aktivnost djevojčica te osigurati oprema i provođenje športske aktivnosti bez plaćanja članarina. Rukomet spada u pet najbrojnijih (najmasovnijih) športova prema broju registriranih športaša i klubova u Hrvatskoj. Jedan od najvažnijih zadataka škole rukometa je kroz igru i zabavne sadržaje djevojčicama dati određene spoznaje o rukometnom sportu, pobuditi interes za daljnjim bavljenjem ovim sportom te kroz druženja, putovanja i natjecanja steknu uvid u sve ljepote bavljenja sportom - naveli su iz kluba.
U nacionalnim strateškim dokumentima razvoj sporta i sportskih djelatnosti usmjeren je prije svega na promicanje bavljenja sportom i to od najranije dobi te na stvaranje uvjeta ravnomjerne zastupljenosti bavljenja sportom na čitavom području Republike Hrvatske.
- Istraživanja pokazuju značajnu pozitivnu povezanost mentalnog zdravlja i bavljenja tjelesnom aktivnošću. Tjelesna aktivnost djeluje na mnoge aspekte kvalitete života kod djece i njihovu dobrobit ostvarujući svoj utjecaj na zdravlje, ali isto tako i psihološki, socijalni i kognitivni razvoj djece. Osim na razvoj tjelesna aktivnost pozitivno utječe i na psihološku dobrobit djece i mladih jer podiže samopoštovanje i poboljšava sliku o sebi te umanjuje psihosocijalni stres, depresiju i anksioznost. Tjelesna aktivnost pozitivno utječe na tjelesni izgled, potiče zdrave prehrambene navike ali i utječe na suočavanje sa stresom, anksioznost i raspoloženje. Više istraživanja potvrdilo je da je redovito sudjelovanje u tjelesnim aktivnostima u pozitivnoj korelaciji s uspjehom u intelektualnim aktivnostima, najčešće vrednovanim kroz školske ocjene - dodali su.
'Uđi u igru!' moto je ovog projekta.