24/04/26 · 19:20

SPORT ZA SVE NA ŽNJANU Split Sports Festival završava velikim Festivalskim danom otvorenim za sve građane

Donosimo program

SPORT ZA SVE NA ŽNJANU Split Sports Festival završava velikim Festivalskim danom otvorenim za sve građane
Foto: Goran Dedić
Piše M. K.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Nakon dva iznimno uspješna konferencijska dana ispunjena vrhunskim sportskim imenima, inspirativnim panelima i snažnim porukama o budućnosti sporta i turizma, Split Sports Festival ulazi u svoje veliko finale.

U subotu od 10 sati na Žnjanu održava se Festivalski dan – Sport za sve, završni i treći dan manifestacije namijenjen svim građanima, djeci, mladima i obiteljima.

Žnjan će se pretvoriti u veliku otvorenu sportsku zonu u kojoj će svi posjetitelji moći aktivno sudjelovati, upoznati različite sportove, razgovarati s trenerima i predstavnicima klubova te se okušati u brojnim aktivnostima. Cilj Festivalskog dana je približiti sport građanima, potaknuti djecu na uključivanje u sportske aktivnosti i pokazati koliko sport znači za zdravlje, zajedništvo i kvalitetu života.

Posljednjeg dana posjetitelje očekuje bogat program. Već u 11 sati na košarkaškim terenima igra se kadetska utakmica između KK Šibenka i KK Solin, dok će večernji termin u 19 sati donijeti atraktivan gradski ogled kadeta između KK Adriatic i KK Split.

Ljubitelji rekreacije i novih sportskih trendova moći će uživati na teniskim terenima gdje će biti organizirane prezentacije i igra Pickleball Split Cluba 002 te Street tenisa, dok će na pješčanim terenima tijekom dana biti organizirani sadržaji odbojke na pijesku na kojoj ćemo imati prilike vidjeti bivše odbojkaše i amatere.

Posebna vrijednost ovog dana je otvorenost prema svima – treneri i sportski djelatnici bit će na raspolaganju građanima za savjete, razgovor i upoznavanje djece sa sportovima kojima se mogu priključiti već danas.

Organizatori pozivaju sve Splićane i njihove goste da dođu na Žnjan, podrže mlade sportaše, upoznaju lokalne klubove i provedu dan u pozitivnoj, aktivnoj i inspirativnoj atmosferi.

Treći i završni dan Split Sports Festival još jednom potvrđuje glavnu poruku manifestacije – sport pripada svima.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp