Atalanta nokautirala Bayer Leverkusen i osvojila svoj prvi europski trofej!

Mario Pašalić u igru je ušao u 57. minuti

U finalu Europske lige Atalanta je u Dublinu uvjerljivo svladala Bayer Leverkusen 3:0 te osvojila prvi trofej u eri Gian Piera Gasperinija

Odmah od prvog sučevog zvižduka Talijani su bili konkretniji, a nagrada za to stigla je brzo, u 12. minuti, kada je poentirao Nigerijac Ademola Lookman

Nastavila je ‘božica’ s kvalitetnom igrom i nakon pogotka. Leverkusen je izgledao neprepoznatljivo, nikako nisu mogli igrati u svom ovosezonskom stilu.

Nevjerojatni Lookman sredinom se poluvremana s lakoćom oslobodio svog čuvara Granita Xhake te prekrasno pogodio pokraj nemoćnog Mateja Kovara

Atalanta je na predah otišla sa značajnom prednosti, a Gasperini je napravio samo jednu promjenu. Ozlijeđenog Seada Kolašinca zamijenio je Giorgio Scalvini. Xabi Alonso je trebao odmah krenuti žustro pa je Josipa Stanišića zamijenio napadač Victor Boniface

Leverkusen se u drugom poluvremenu malo razbudio, počeli su više prijetiti vratima Juana Mussa, ali Atalanta se čvrsto, kvalitetno i disciplinirano branila te bez poteškoća otklanjala njihove pokušaje. Talijanski stručnjak se u 57. minuti odlučio za uvođenje Maria Pašalića umjesto izmorenog Charlesa De Ketelearea

Leverkusen je dvadeset minuta prije kraja sve snage poslao u napad, a potom je maestralni Lookman neobranjivim udarcem postigao svoj treći pogodak te nokautirao njemačkog prvaka.

Atalanta je tako zadala Nijemcima njihov prvi ovosezonski poraz i podigla svoj prvi europski trofej te prvi uopće u eri legendarnog Gasperinija. Ova pobjeda njegovo je djelo. Uspio je u potpunosti neutralizirati Leverkusen, a to nikom ove sezone nije uspjelo. Ponovno je demonstrirao svoju genijalnost, a simbolično je što je upravo Lookman danas postigao hat-trick, igrač u kojeg je on vjerovao kad nitko drugi nije.

Prekrasan je ovo završetak sezone za ‘božicu’. Pokazali su na današnjoj utakmici, baš kao i onoj na Anfieldu, da su najbolji kada se u njih najmanje vjeruje.