CAKTAŠEVIH TOP 10: Zabijao je Rijeci, Dinamu, bio efikasan u Europi, a ovo mu je prvi hat-trick!

Do sada je za Hajduk postigao 64 pogotka

Mijo Caktaš hat-trickom protiv Rudeša postao je prvi strijelac HNL-a. Caktaš je ove sezone zabio 17 golova, a trenutno ima na kontu gol više od Jakova Puljića iz Rijeke i Mirka Marića iz Osijeka. Ukupno je u Hajduku do sada odigrao 181 utakmicu i pritom postigao 64 pogotka. Mi smo izabrali deset koje pamtimo:

1. Rijeka - Hajduk 0:3, 21. ožujka 2012.

Mijo Caktaš prvijenac u dresu Hajduka zabio je baš na Kantridi. Zabio je za 2:0 u 60. minuti, a uz to je ubilježio i dvije asistencije za dvostrukog strijelca Antu Vukušića. Osim Caktaša ovaj susret zasigurno pamti i Krasimir Balakov kojem je to bila posljednja utakmica za kormilom Hajduka. Gol je na 3:52

2. Hajduk - Cibalia 1:0, 25. ožujka 2012.

Četiri dana kasnije od prvijenca protiv Rijeke, Caktaš je dočekao i prvi gol na Poljudu. Umjesto Krasimira Balakova na klupu je stigao Mišo Krstičević, a Caktaš je jedini gol na susretu zabio u 36. minuti.

3. Hajduk - Zagreb 5:1, 12. kolovoza 2012.

Tri dana nakon gostovanja kod Intera u Milanu, Hajduk je na Poljudu u sklopu 4. kola HNL-a ugostio Zagreb. Caktaš je na ovom susretu postigao dva pogotka, a posebno je upečatljiv bio onaj za 3:1 u 60. minuti.

4. Rijeka - Hajduk 4:2, 27. srpnja 2014.

Na klupi Hajduka bio je Hari Vukas, a Caktaš je zabio efektno u 83. minuti. S više od 20 metara Caktaš je ispalio projektil koji je završio iza leđa Ivana Vargića. Za Rijeku je u ovom susretu briljirao Andrej Kramarić s hat-trickom. Gol je na snimci na 1:20

5. Hajduk - Sillamae Kalev 6:2, 9. srpnja 2015.

U prvom pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu, Hajduku je ždrijeb podario Estonce. Prvi susret u Estoniji završio je 1:1, a Sillamae je u uzvratu igranom u Dugopolju krajem prvog dijela imao prednost 2:1. Tada je na scenu stupio Caktaš i sjajnim slobodnjakom s 25 metara zabio za izjednačenje i mirniji odlazak na poluvrijeme. U nastavku je stvari riješio Franck Ohandza. Gol je na 0:37

6. Dinamo - Hajduk 1:1, 12. srpnja 2015.

U prvom kolu HNL-a, Hajduk je pod vodstvom Damira Burića gostovao u Maksimiru. Odigrali su 'bijeli' vrlo dobru partiju, a poveli su već u osmoj minuti. Bio je to sjajan potez Francka Ohandze koji se poigrao s Dinamovom obranom, a zatim idealno uposlio Caktaša koji je matirao portugalskog vratara Eduarda. Bilo je to jako dobro izdanje Hajduka koje je poslužilo kao inspiracija za čuveni naslov 'miriše na titulu'. Gol je na 1:10

7. Stromsgodset - Hajduk 0:2, 6. kolovoza 2015.

Igrala se 55. minuta utakmice, Hajduk je bio s igračem manje, a onda je Ohandza povukao kontru, a Caktaš ga pratio u sprintu, da bi na kraju nakon idealnog dodavanja pospremio loptu u mrežu i otklonio sve dvojbe oko prolaza u play-off Europske lige

8. Hajduk - Dinamo 1:2, 22. travnja 2018.

Na klupi Hajduka sjedio je Željko Kopić, na Dinamovoj, Nikola Jurčević. Na Poljudu je bilo više od 30.000 gledatelja, a 'bijeli' su se pobjedom mogli približiti 'modrima' na samo tri boda pet kola prije kraja. Uoči susreta o fokusu je bio status Ivana Kosa nakon afere sa čašćenjem sudaca. Dinamo je poveo u 14. minuti golom Gavranovića, a Hajduku je izjednačenje donio Caktaš sjajnim udarcem iz slobodnog udarca s 25 metara u 25. minuti. Gol za pobjedu Dinama zabio je Gavranović.

9. Hajduk - Lokomotiva 2:1, 10. veljače 2019.

Nakon pobjede u Osijeku kojom je započeo pohod na Europu, Hajduk je ugostio Lokomotivu. Nakon četiri susreta bez gledatelja na Poljudu se skupilo više od 17 000 gledatelja. Caktaš je nakon lijepe akcije zabio pobjednički pogodak u 63. minuti za tri vrijedna boda. Gol je na 5:39

10. Rudeš - Hajduk 1:4, 14. svibnja 2019.

Pamtit će Mijo susret u Kranjčevićevoj ulici. Zabio je prvi hat-trick u seniorskoj karijeri, a uz to je zasjeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca HNL-a u tekućoj sezoni. Do kraja su još ostali ogledi s Istrom i Dinamom u kojima ima mogućnost dodatnog popravka golgeterskog konta.