Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Screenshot EUROPRIDE BEOGRAD Milica Đurđić, partnerica Ane Brnabić, sudjelovala u manifestaciji

EUROPRIDE BEOGRAD Milica Đurđić, partnerica Ane Brnabić, sudjelovala u manifestaciji

Premijerka je zadovoljna jer je sve prošlo bez većih incidenata

Predsjednicu Vlade Srbije Anu Brnabić na ovogodišnjem EuroPrideu predstavljala je njena partnerica Milica Đurđić.

Ana Brnabić izjavila je da je na ulicama Beograda bilo 5200 angažiranih policajaca, od kojih je 10 njih povrijeđeno. Rekla je da tokom manifestacije EuroPridea nije bilo ozbiljnijih incidenata, prenosi Nova.rs.

Premijerka se obratila javnosti nakon što je održana šetnja u okviru manifestacije Europride.

'Želim večeras izraziti zahvalnost svim građanima Srbije, odnosno velikoj većini, jer su pokazali toleranciju, razumijevanje i na prvom mjestu brigu prema državi. Razumjeli su sve ono o čemu smo pričali prethodna dva tjedna dok smo pozivali na stabilnost, jedinstvo i da ne nasjedamo na provokacije', rekla je ona.

Brnabić je rekla da je najveći dio građana poslušao molbe Vlade.

'Imali smo dan koji je protekao bez većih incidenata i u miru i ja sam na to' ponosna. Posebnu zahvalnost dugujemo pripadnicama MUP i BIA, jer su oni ti koji su danas osigurali da Beograd bude siguran grad i da spriječe incidente. Nije bilo veliki broj incidenata, niti je veliki broj ljudi sudjelovao u njima', rekla je ona.

Brnabić smatra da je Srbija pokazala da je ozbiljna država koja poštuje prava svih građana.

'Mi smo sve uradili na najbolji mogući način, završili smo konačno sa ovom temom, stavljamo točku na to i okrećemo se bitnijim stvarima. Predsjednik Vučić je danas otputovao u New York gdje će imati čitav niz sastanak tokom zasjedanja UN. Ja ću sutra rano ujutro otići u London. Okrećemo se drugim stvarima', kazala je ona.

Premijerka je rekla da su pripadnici MUP-a 'odlično odradili svoj posao' i da je ponosna što nije bilo većih incidenata na ulicama.

'Nijednog trenutka nije bilo krize takvih razmjera koja bi ugrozila učesnike skupova na ulicama', zaključuje ona.

Vaša reakcija na temu