FOTOGALERIJA: Hajduk II uvjerljivo svladao Solina u generalki pred početak prvenstva

Utakmica se igrala uz Jadro

Hajduk II je pobijedio Solina sa 4:1 u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak natjecanja u 2. HNL. 'Bijeli' su u vodstvo došli već u trećoj minuti. Jurica Pršir je šutirao iskosa sa 17 m i lopta je ispod vratara domaćih Ante Topića odskakutala u mrežu.

U 11. minuti Kreković je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio jaku prizemnu loptu, a Šego je na drugoj vratnici iz blizine poslao u mrežu.

Povećanje vodstva 'bijelih' vidjeli smo u 63. minuti, Bajić se krasnim driblingom oslobodio svojih čuvara i desnom nogom s 14 m zakucao loptu pod prečku. Ivan Giljanović skrivio je najstrožu kaznu na Antoniju Repiću u 80. minuti, ali je Mislav Pezo sa 11 m pogodio vratnicu. Četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Bernard Bulbwa, svladao je domaćeg vratara odmjerenim udarcem sa 17 m. Konačan rezultat postavio je bivši Hajdukovac Nikson Memaj koji je ostao sam na 12 m od gola i smireno poslao loptu u mrežu.

Hajduk II imao je u samom finišu još jednu prigodu za povećanje vodstva, Emir Sahiti izborio je jedanaesterac, ali ga je potom loše izveo i dao priliku vrataru domaćih da se istakne.

Prijateljska utakmica: Solin - Hajduk II  1:4  (0:2)

Strijelci: 0:1 Pršir (3), 0:2 Šego (11), 0:3 Bajić  (63), 0:4 Bulbwa (83), 1:4 Memaj (86)

Hajduk II: Matijaš (od 45. Baždarić), Radić (od 64. Giljanović), Batarelo, Delova (od 62. Ciprić), Ševelj, Skorup (od 62. Martinović), Bajić (od 64. Tolaj), Pršir (od 45. Sahiti), Blagaić (od 55. Čuić), Kreković (od 68. Chinedu), Šego (od 68. Bulbwa).

Solin: Milaković, Gulišija, Kaćunko, Bašić Šiško, Taraš, Repić, Ninčević, Šimunac, Puljić, Mornar, Pezo. Klupa: Memaj, Čeko, Vulikić, Barać, Vušković, Kapetanović, Botica, Mujan, Laušić.