Hrvatska U17 reprezentacija svladala Nizozemsku!

Izabranici Marijana Budimira osvojili su prvo mjesto na kvalifikacijskom turniru prvog kruga za odlazak na Europsko prvenstvo

Nakon remija s domaćinom Albanijom te uvjerljive pobjede protiv Farskih Otoka, hrvatski reprezentativci pobijedili su Nizozemsku 3:1 u trećem kolu te tako zauzeli sam vrh kvalifikacijske skupine 3, sa sedam osvojenih bodova, ispred Nizozemske sa šest.

Za vodstvo je pogodio P. Horvat u 16. minuti, da bi potom s dva pogotka Hrvatsku na teško dostižnu prednost odveo Kusanović, u 22. i 35. minuti. Poraz Nizozemske smanjio je Acheampong u 76. minuti.

Hrvatska će tako kvalifikacije za europsku smotru nastaviti u Ligi A drugog kvalifikacijskog kruga.

Odmah po završetku utakmice, čestitku izborniku Marijanu Budimiru uputio je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić.

U-17: HRVATSKA - NIZOZEMSKA 3:1 (3:0)

Kvalifikacije za EP, Skupina 3, Tirana.

Strijelci: 1:0 - P. Horvat (16'), 2:0 - Kusanović (22'), 3:0 - Kusanović (35'), 3:1 - Acheampong (76')

Hrvatska: Grahovac, Murica (84' Čupić), Jakirović, Mijatović, Pajsar, N. Horvat (77' Juričić), Vojvodić (84' Bokan), Smiljanić, Kostelac, P. Horvat (84' Mišura), Kusanović (62' Jaman). Izbornik: M. Budimir.