Ivica Tucak osvrnuo se na spektakularnu izvedbu 'Barakuda' protiv Mađarske:
- Strašno sam sretan i ponosan u ovom trenutku, a istovremeno i prazan nakon ovako teške utakmice. Nikada nisam sumnjao da ova momčad može ostvariti ovaj fantastičan rezultat za hrvatski vaterpolo. Ostaje nam napraviti onaj posljednji korak, uvijek najteži, doći do zlata i obraniti titulu prvaka u ovom fantastičnom ambijentu.
Puno smo naglašavali da treba biti strpljiv s ovom mladom Mađarskom.
- Da, vidjeli ste koliko je to opasna ekipa. Znao sam da ako mislimo da igramo protiv rezervne ekipe Mađarske može biti jako opasno. Ipak, budimo iskreni, oni nemaju rezervnu momčad. Oni su kao Francuska u rukometu. To je zemlja koja silno ulaže u sport, a ova njihova momčad danas me izrazito impresionirala. Isto mislim kako oni protiv nas nisu imali šanse doći do pobjede. Procurili smo malo u obrani s igračem manje, ali sve skupa gledano ovo je baš bilo lijepo.
Impresivna je bila Hrvatska, a posebno veseli širina naše klupe. Puno igrača danas je postiglo pogodak.
- Da, ono što od prvog trenutka tražim je zajedništvo. S takvim pristupom ponekad će iskočiti jedan, ali nikad taj jedan ne smije biti ispred kolektiva. Svi smo mi jedna obitelj koja zajedno gubi i pobjeđuje. Sada se treba odmoriti i pripremiti za najtežu utakmicu. Vjerujem kako imamo velike šanse.
Španjolci su sjajni kroz cijelo prvenstvo. Kako protiv takve reprezentacije i hoćete li nešto mijenjati u odnosu na prvu utakmicu?
- Prije svega ćemo ponovno analizirati onu prvu utakmicu. Španjolska je najbolja reprezentacija na turniru, moramo biti iskreni. Unatoč tome, vjerujem kako ćemo ih pobijediti.
Kako sad spustiti ovu euforiju?
- Nema nikakve euforije. Ići ćemo sad u autobus, neće se čuti ništa. Ovo su predivni momci koji znaju što je sport, i kada se gubi i kada se pobjeđuje. Mirno ćemo se povući u svoj bunker, malo ćemo uživati, a onda se u potpunosti fokusirati na finale Europskog prvenstva.
Navijači doista uživaju u vašim utakmicama. Što će biti sad za finale?
- Lijepa slika iz Zagreba. Korektno navijaju bez ijednog incidenta i uživaju. To me čini posebno sretnim, zaključio je Tucak.