KK Split poražen u Jazinama, Sonik je pobijedio tricom u zadnjoj sekundi

'Žuti' su u 23. minuti košem Morrisa imali 16 poena prednosti

Košarkaši Splita u 11. kolu HT Premijer lige u Jazinama su poraženi od Sonika rezultatom 93:90 (16:19, 20:25, 26:21, 31:25). Presudila je trica Filipa Jošića u posljednjoj sekundi za veliko slavlje zadarske momčadi.

Split je u 23. minuti košem Morrisa imao 16 poena prednosti (36:52), no do kraja treće četvrtine domaći su na krilima Popića (12 poena u trećoj dionici) stigli na tri koša minusa. U posljednjoj četvrtini Palčić je sedam minuta prije kraja zabio za prednost domaćih (69:67). Split je 16 sekundi prije kraja preko Perkovića izjednačio na 90:90, no onda je uslijedila opisana završnica.

Sonik Puntamika: Jošić 17, Jerkov, Palčić 4, Cvitković 9, Jurjević 4, Banić 8, Barbaroša, Keserović, Špralja 9, Popić 25, Petani 4, Segarić 13.

Split: Perković 15, Rebić 1, Kedžo 11, Gabrić 10, Cunningham, Runjić 5, Marčinković 18, Bajo 11, Kovačević, Vrgoč 5, Morris 9