Košarkaši Splita pobjedom protiv Zadra izborili su plasman u polufinale Kupa Krešimira Ćosića, te će u petak od 20 sati igrati polufinalni dvoboj protiv Cibone, koja je pobijedila drugoligaša Marsoniju.
'Žuti' su uspjeli - pobijedili su momčad Danijela Jusupa, pokazali svima da nisu 'mrtvi', ali put do trofeja za Splićane je još dug. Ipak, treba biti realan i nimalo skroman, pa naglasiti kako su izbacili glavnog favorita, vodeću momčad prvenstva, aktualnog prvaka i osvajača Kupa, koji će pehar predati u ruke nekom drugom...
Tijekom prve četvrtine i početkom druge, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a onda je Zadar 'dodao gas' - činilo se kako će to biti jedan od sto puta viđenih scenarija dalmatinskih derbija. Ipak, Split se stabilizirao, pokušao opet sa zonskom obranom i stvari na terenu su se počele mijenjati. Kučić, koji je pomalo iznenađujuće uvršten u početnu petorku, kod najvećeg zadarskog vodstva od 12 koševa razlike u trećoj četvrtini, pogodio je jednu ludu, 'kukočevsku' tricu, lopta je najprije zapela za prvi obruč, odbila se visoko u zrak, a potom 'bez kosti' prošla kroz mrežicu. 'Žuti' su uspjeli preživjeti zadarski nalet i dočekati trenutak kada igrači Danijela Jusupa neće biti ubojiti s vanjskih pozicija.
Veljko Mršić odnio je prvu veliku pobjedu na klupi Splita, u pravom trenutku, možemo reći kako je ovo bila šok terapija s odgođenim početkom djelovanja. Niz poraza u regionalnoj ligi, uz pokoju neuvjerljivu predstavu u domaćem prvenstvu nisu ga pokolebale. Bio je u pravu kada je nakon, činilo nam se još jednog psihološki teškog poraza u Beogradu protiv Mege prije tri dana, rekao kako vidi nešto pozitivno u tom svemu. Nije sjedio skrštenih ruku, vrtio je petorke, tražio i - pronašao. Dočekao je opet onog pravog Škaru, vidjeli smo nekoliko sjajnih kombinacija u reketu njega i Ljubičića, Tišma je držao momčad 'iznad vode' u trećoj četvrtini, a prepoznao je strateg 'žutih' kada na vrijeme odmoriti Shortera, koji mu je u završnici vratio na najbolji mogući način s dva teška šuta koje je realizirao.
Ljubičić je na koncu zadao konačni udarac, nakon asistencije Shortera nije mu bilo teško realizirati zicer - i da moramo naglas reći, emotivac kakav je, njemu će ovaj koš značiti za nijansu više nego nekom drugom. Često je osporavan, ali ove sezone je on bio taj koji je podnosio najveću žrtvu. Bez alternacije dobar dio sezone gura, igra, poštedjele su ga i ozljede, pa moramo podcrtati njegove zasluge.
U pravom trenutku je Mršić dao minute iskusnom Katiću, koji je dao balans obrambenoj zoni, ali i stabilnost u napadu, jedan statistički podatak je vrlo zanimljiv - s njim na parketu su Splićani zabili 12 poena više nego Zadar. Sve skupa se to sklopilo u lijepi mozaik pobjede u Zaboku, pomogli su u završnici Zadrani - zadrhtala je ruka Žganecu, Klarici, Ramljaku, koji nisu uspjeli realizirati niz otvorenih pokušaja za tri poena. Jusup je olako potrošio sve minute odmora, pa nije pružio svojoj momčadi kvalitetnije izrađen napad u posljednje 3-4 sekunde.
Uslijedilo je splitsko slavlje - Shorter je nastavio svoj 'rat' sa zadarskim navijačima, splitski kapetan iskoristi doslovno svaku priliku nakon pobjede da barem malo 'podbode' Tornado, ali ovaj put su ga dodatno ponijele emocije. Sljedeći dolazak na Višnjik neće mu biti lagan, ali misli su mu ipak sada na Kupu. Jučerašnjom pobjedom širom su Splićani otvorili vrata i put prema prvom trofeju nakon 21 godinu. Prekinuli su niz poraza od Zadra, napunili se samopouzdanjem i preko noći se pretvorili u glavnog favorita za prvi trofej u sezoni.